E Okul Yönetim Bilgi Sistemi

E Okul Yönetim Bilgi Sistemi MEB tarafından öğretmen ve okul idarecileri için e okul yönetim kapsamında öğrencilerin e-okul duyuru, devamsızlık, karne notları, ders progamları, proje, sınav bilgilerinin takibi için özel geliştirilmiş olan MEBBİS modüllerinden biridir. Aşağıda link aracılığıyla E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne doğrudan ulaşabilir ya da aşağıdaki e-Okul Yönetim ekranını da kullanabilirsiniz.
Öğretmen ve okul yöneticileri e-Okul Yönetim sistemine ulaşmak için E Okul Yönetim Bilgi Sistemi linkini de takip edebilir.
Aşağıdaki MEB E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi uygulaması öğretmen ve e okul idarecilerinin kullanıcı girişi yapabilmesi için sırayla; "Giriş Kodu (e Okul Yönetim'in ürettiği otomatik resimli numara)", "Kullanıcı Adı" ve "Şifre"'yi girdikten sonra Giriş butonuna basın.

Öğretmen ve Okul Yöneticileri, eOkul Yönetim'e öğrencilerle ilgili duyuru, e Okul karne notları'nı ve davranış notlarını, öğrencinin haftalık ders programını, sorumlu olduğu proje bilgilerini, takdir, teşekkür ya da onur belgesi bilgilerini E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne girerler. E-Okul yönetim sisteminde temel amaç öğrencilerin bilgilerini sanal ortamda toplayarak her hangi bir durumda anında müdahale etmektir. Öğrencilerin öğretmenleri tarafından E-Okul Veli sistemine girilen notlara göre alacakları muhtemel takdir ya da teşekkür muhtemel belgesini Teşekkür Takdir Hesaplama sayfasından sorgulayabilirler.

E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi


E-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'nde Neler Yapılabilir

  • E Okul Yönetim Bilgi Sistemi ile öğretmenler ve okul yöneticleri öğrencinin ders programını, haftalık ders saatlerini, ders öğretmen bilgilerini E-Okul Veli Bilgilendirme sistemine girerler.
  • Öğretmenler öğrencinin devam bilgilerini e-Okul Yönetim Bilgi Sistemi'ne internet üzerinden girerler.
  • eOkul Yönetim Bilgi Sistemi'ne yaklaşan karne tatili öncesi E-Okul Karne Sonuçları'nı öğrenci davranış not bilgileri, öğrencinin sınav bilgilerini, aldığı proje ve performans bilgilerini girerler.
  • e-Okul Yönetim'e giriş yapabilmek için öğretmen ya da okul yöneticisinin yetkilendirilmiş kullanıcı adı ve tanımlanmış bir e-okul şifresine sahip olması gerekir.
Yaklaşan karne tatili öncesinde öğretmen, öğrenci, veli ve okul idarecilerinin yoğun ilgisi nedeniyle e-Okul'un yoğun talebi karşılayamaması ihtimaline karşı Takdir Teşekkür Hesaplama sayfasından da öğrenci ve veliler yararlanabilirler.