e Devlet ile Araç Sorgulama Nasıl Yapılır

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
e-Devlet sisteminde araç sorgulama nasıl yapılır? Araç sorgulama işlemlerini hangi yöntemlerle yapabilirim.
E-Devlet sistemine TC Kimlik No ve e-devlet şifresi ya da mobil imza ya da elektronik imza ya da TC kimlik kartı ile giriş yaptıktan Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Şube seçeneği altında Araç Sorgulama linkine tıklayın.

Gelen Plaka Bilgisis ekranına sadece Plaka Numarası girerek araca ait plaka no, model, tescil birimi, aracın rengi, çalıntı olup olmadığı, marka, sahiplik belge tarihi, hak mahrumiyeti gibi tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

e-Devlet araç sorgulama ekranında aracın üzerinde haciz var mı, varsa hangi kurum tarafından haciz konmuş, birden fazla kurummu haciz koymuş bilgilerine sadece aracın plaka bilgileriyle ulaşabilirsiniz.

araç sorgulama

plaka sorgulama

Eğer bir araç alacaksak ya da satacaksak öncesinde Maliye Bakanlığı gib.gov.tr web sitesi üzerinden aracın trafik cezası ya da mtv borcu var mı yok mu sorgulayabiliriz.