e Devlet Şifresi Nasıl Alınır

Sunday, March 29, 2020
e-Devlet Şifrenizi size en yakın PTT merkezine şahsen nüfus cüzdanızla başvuruyorsunuz. Görevli TC Kimliğinizin bir fotokopisi alırken, siz de görevlinin verdiği E-Devlet Kapısı üzerinden gerçekleştirilen hizmetlere ilişkin taahhütname'yi imzalıyorsunuz. Devamında 5 haneli e-devlet şifrenizin olduğu zarfı alıyorsunuz.
Bu uygulama, sizin yerinize başka bir kişinin şifre alıp adınıza işlem yapmasının önüne geçilmesi için gerekmektedir. e-Devlet Kapısı üzerinden verilen hizmetler yüksek güvenlik seviyesi gerektirdiğinden, şifreler başvuru sahipleri için özel olarak oluşturulmaktadır. Bu nedenle ancak kimlik ibrazı ve şahsen başvuru ile şifreler verilmektedir.

Size en yakın PTTen yakın PTT şubesinden şifre ilk alındığında işlem masrafı olarak 1 TL tahsil edilmektedir. Lütfen dikkat; e-devlet şifresinin kaybedilmesi, unutulması vb. durumlarda PTT'den alınacak her şifre için ayrıca 10 TL ücret ödenmektedir. Bu işlem masrafı dışında herhangi bir yıllık ücret ödenmesi söz konusu değildir.

E Devlet Şifresi

Son değişen SSK Sorgulama sisteminde ssk hizmet döküm detayınıza ulaşmak için SSK Hizmet Dökümü, güncel ssk emeklilik prim tutarlarınızı öğrenmek için SSK Prim Sorgulama, sürekli değişen ssk emekli maaşlarını sorgulama için SSK Maaş Sorgulama ve bağkur hizmet dökümüzü sorgulamak için Bağkur Borç Sorgulama işlemlerinizi artık E-Devlet Sorgulama sisteminde yapabilirsiniz.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım