Bes Üyelerinden SGK Önünde İkramiye Eylemi

Monday, June 1, 2020
Bursa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde toplanan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Bursa şubesi üyeleri, ikramiye eyleminde bulundu. Bursa Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) önünde toplanan Büro Emekçileri Sendikası (BES) Bursa şubesi üyeleri, ikramiye eyleminde bulundu.
Basın açıklaması yapan BES Bursa Şube Başkanı Süleyman Akyıldız, “2011 yılının Kasım ayında 666 sayılı kanun hükmünde kararname ile büro iş kolunda çalışan bütün çalışanlarımızın ikramiye, ek ücreti, mesai, yolluk ve tazminatları kesildi. Bunları biz BES olarak mahkemelere dava açarak işyerlerinden dilekçe toplayarak bu çalışmalarımızı devam ettirdik. 10 Ekim 2013 tarihinde Anayasa Mahkemesi ise bizim SGK çalışanlarının ikramiye talepleri haklı bularak kazandık. Şu anda kurum başkanlığı, üst yönetime ikramiyeleri ödemekte, ama aşağıda ki memur ve yöneticilere bu ikramiye ödenmiyor. Biz de bu ikramiyelerin ödenmesini istiyoruz ve onun için bu gün buradayız.” dedi.

Süleyman Akyıldız, ayrıca SGK çalışanlarının turnike, kamera ve sigara gibi uygulamalardan da yoksun bırakılmasını istediklerini sözlerine ekledi. CİHANYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım