Alexey Khudyakov

Alexey Khudyakov, ilk kez 22 Mayıs 2006 tarihinde ve ardından da 29 Nisan 2010 tarihinde Turkcell Yönetim Kurulu Üyeliğine atanmıştır.
Alexey Khudyakov aynı zamanda, telekom sektöründe lider konumuna sahip Altimo'da Başkan Yardımcısı görevinin yanısıra; altın madenciliği alanında faaliyet gösteren High River Gold Mines şirketinde İcra Fonksiyonu üstlenmeyen Yönetim Kurulu Üyesi ve Denetim Komitesi Başkanı görevlerini yürütmektedir.

Alexey Khudyakov, Altimo'daki görevinden önce, Alfa Bank'ın telekom sektöründeki direkt yatırımlarını yöneterek Başkan Yardımcısı olarak rol almıştır. Khudyakov, bu görevinden önce ise McKinsey & Co.'da yönetim danışmanı olarak görev almıştır. Khudyakov'un, INSEAD'den İşletme ve Moskova Fizik ve Teknoloji Enstitüsü'nden Uygulamalı Matematik ve Fizik Yüksek lisansı bulunmaktadır.

Khudyakov, Turkcell'de İcra Fonksiyonu üstlenmeyen bir Yönetim Kurulu üyesidir. Kendisi aynı zamanda Turkcell Yönetim Kurulu Denetim Komitesi'nin gözlemci üyesidir. Khudyakov, 10A-3(b)(iv)(D) bendli SEC kuralına göre, Denetim Komitesi'ne atanmıştır.

Turkcell Yönetim Kurulu

Turkcell İlgili Bağlantılar