Karin Eliasson

Colin J. Williams, 25 Şubat 2010 tarihinde Turkcell Yönetim Kurulu Başkanlığı'na atanmıştır. Kendisi aynı zamanda Turkcell Yönetim Kurulu Denetim Komitesi Başkanı'dır. Bunun yanı sıra Avrupa ve ABD'de faaliyet gösteren bir tüketim endüstriyel paketleme firması olan Clondalkin'de Yönetim Kurulu Başkanlığı, Denetim ve Ücretlendirme Komiteleri Başkanlığı yapmaktadır.
Williams, Ocak 2001'den Aralık 2004'e kadar, paketleme, kişisel bakım ve temizlik kâğıtları ürünleri konusunda faaliyette bulunan SCA Kuzey Amerika'da Şirket Başkanı olarak görev almıştır.

Uluslararası Corrugated Paketleme Enstitüsü (ICCA), Avrupa Paketleme Federasyonu ve Kâğıt Üreticileri Federasyonu'nda (CEPI) uzun süreli Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı yapan Williams, 2002 ve 2004 yılları arasında da, Propak Europe Kurucu Başkanlığı ve Greater Philadelphia Chamber of Commerce Yönetim Kurulu Üyeliği yapmıştır. Oluklu paketleme firması olan Bowater'da dört yıl boyunca Murahhas Azalık yapmadan önce, Williams, 1988-2001 yılları arasında SCA Paketleme'nin Şirket Başkanlığını yürütmüştür.

Williams, 1978 ve 1984 yılları arasında, Johnson & Johnson'un Hollanda'da kurulu dokunmamış kumaş fabrikası olan Chicopee firmasının, Satış Direktörlüğü ve Genel Müdürlüğünü yapmıştır. Kimya mühendisliği konusunda yüksek lisansa sahip olan Williams'ın, NYU'dan işletme yüksek lisansı ve ısveç Lund Üniversitesi'nden fahri doktorası bulunmaktadır.

Turkcell Yönetim Kurulu

Turkcell İlgili Bağlantılar