Paşabahçe Devlet Hastanesi

Thursday, October 29, 2020
Paşabahçe Devlet Hastanesi bugün İstanbul'ın Anadolu yakası Beykoz ilçesi sınırları içerisinde Paşabahçe semtinde hizmet veren Sağlık Bakanşığına bağlı devlet hastanelerimizdendir. Paşabahçe Devlet Hastanesi 1955 yılında SSK Dispanseri olarak hizmet yapmaya başlamıştır.

Paşabahçe Devlet Hastanesi Haritası, İletişim, Yol Tarifi ve Adresi Nerede

Paşabahçe Devlet Hastanesi Haritadaki Konumu

Paşabahçe Devlet Hastanesi İletişim Bilgileri

Hastane Adı : İstanbul Paşabahçe Devlet Hastanesi
Telefon Numarası : (0216) 322 22 10
Faks : (0216) 322 44 01
Adresi : Saip Molla Caddesi Kısayol Sokak No: 1
İl : İstanbul
İlçe : Beykoz
Randevu Telefon : (216) 413 09 09
e-posta : istanbuldhs4@saglik.gov.tr
Websitesi : www.pasabahcedh.gov.tr

Tepeüstü Ek Hizmet Birimi
Adres : Çiğdem Mahallesi Barbaros Caddesi Hastane Sokak No:1/3 34800 Beykoz-İstanbul
Tel : (216) 413 63 00 Randevu Telefon : (216) 413 09 09
Fax : (216) 413 79 58 e-posta : istanbuldhs4@saglik.gov.tr
Paşabahçe Devlet Hastanesi, 1962 yılının Temmuz ayında 241 ruhsatlı yatak kapasitesiyle SSK Paşabahçe Hastanesi olarak hizmete devam etmiştir.

1970 yılı başlarında kurumun Okmeydanı ve Göztepe Hastaneleri açılana dek Eğitim Hastanesi düzeyinde hizmet vermiştir.

1971 yılında Okmeydanı ve Göztepe Eğitim Hastanelerinin açılması ile S.S.K. Paşabahçe Hastanesi olarak hizmete devam etmiştir.
Paşabahçe Devlet Hastanesi
985-1991 yılları arasında önce yeni poliklinik, laboratuar ve radyoloji birimleri açılmış daha sonra ünitemize ek bina ve hizmet alanlarının ilavesiyle ruhsatlı yatak sayımız 453'e çıkmıştır.

6 Ocak 2005'te kabul edilen, 19.Ocak 2005'te yürürlüğe giren 5283 sayılı Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığı'na devredilmesine dair Kanun uyarınca 19.Şubat 2005'ten itibaren İstanbul Paşabahçe Devlet Hastanesi olarak hizmete devam etmektedir.

01 Ağustos 2009 tarihinden itibaren, Beykoz Devlet Hastanesi ile Paşabahçe Devlet Hastanesi tek başhekimlik altında birleştirilerek hizmetlerin Paşabahçe Devlet Hastanesi adı altında yürütülmesine" karar verilmiştir" ''PAŞABAHÇE DEVLET HASTANESİ TEPEÜSTÜ EK HİZMET BİRİMİ ''olarak hizmete devam etmektedir.

Halen faaliyetlerini Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak İstanbul Paşabahçe Devlet Hastanesi isimi ile sürdürmektedir. İstanbul Paşabahçe Devlet Hastanesi T.C. Sağlık Mevzuatına tabidir ve bu kanun ve yönetmeliklere uygun olarak çalışmaktadır.

Hak sahibi olarak tanımladıklarımız, tedavi talebinde bulunan hastalar veya sahiplerini, tanı talebinde bulunan hastalar veya sahiplerini, herhangi bir nedenle sağlık kontrolü amacıyla gelen şahısları, sosyal güvenlik kurumlarını, resmi veya özel diğer kuruluş ve hastaneleri kapsamaktadır. Kalite Yönetim Sistemimiz, yukarıda sayılan hak sahiplerine odaklanarak tasarlanmıştır. Hastanemizde hastaların ve çalışanların beklentilerini daha iyi karşılayacak koşulları sağlamak için gerek altyapıya gerekse hizmet çeşitliliğine ve kalitesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir.

Paşabahçe Devlet Hastanesi hastaların ve çalışanların beklentilerini daha iyi karşılayacak koşulları sağlamak için gerek altyapıya gerekse hizmet çeşitliliğine ve kalitesine yönelik çalışmalar yürütülmektedir.
E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "Paşabahçe Devlet Hastanesi" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - MHRS Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Paşabahçe Devlet Hastanesi Randevu Linkler

İstanbul'daki Devlet Hastaneleri

Hastane Randevu

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım