Mobil imza nasıl alınır ve kullanılır

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
turkiye.gov.tr websitesinin sunduğu e-devlet hizmetlerinden yararlanabilmek için tc kimlik no ve e-devlet şifrenizle kullanıcı girişi yapmanız şart. Bu yöntemlerinden bir yenisi de Mobil İmza ile giriş. Mobil İmza uygulaması bir GSM cep telefonu hattı ile kullanılabilmekte.
Cep telefonu ve GSM SIM kart kullanılarak 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve ilgili yasal mevzuata uygun olarak ıslak imza niteliğinde güvenli bir biçimde elektronik imza işlemi yapılmasına imkân sağlayan uygulamadır.

Mobil elektronik imza GSM işletmecileri tarafından sunulan bir hizmettir. Mobil imza aboneliği üç aşamadan oluşur. Ön başvuru, Başvuru ve Aktivasyon. Bu hizmeti sunan Turkcell ya da Avea’ya başvurarak ayrıntılı bilgi alabilir ve başvuru yaparak bir mobil imza edinebilirsiniz.

E-devlet Kapısı'nda mobil imza kullanımı için E-Devlet Kapısı'nca herhangi bir ücret talep edilmezken, GSM operatörleri tarafından bir ücretlendirme mevcuttur. Mobil İmza ücretlendirmesi hakkında Turkcell veya Avea’dan bilgi edinebilirsiniz.

Mobil İmza İlgili Bağlantılar

Turkcell İlgili Bağlantılar