Hangi araçlar için Motorlu Taşıtlar Vergisi ödenmez

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Trafikten kaydı silinen araçların sonradan bulunması halinde, araçların bağlı olduğu Trafik Tescil Bürosundaki kaydı üzerinde gerekli düzeltme işlemleri yaptırılır. Durumun ilgili vergi dairesine bildirilmesiyle Motorlu Taşıtlar Vergisi mükellefiyeti yeniden başlatılır.
Mükellefiyetin sona erdiği tarih ile mükellefiyetin başladığı tarihler arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi tahakkuku yapılmaz. Bir başka ifadeyle kayıp süresine isabet eden bu vergi ödenmez.

Taşıt, takvim yılının son altı aylık döneminde (Temmuz-Aralık) ve ikinci taksitin ödenme süresi geçtikten sonra alınmış ise ikinci taksit bir ay içinde ödenir. Birinci taksit ise ödenmez.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödenmeyen Araçlar Video

Motorlu Taşıtlar Vergisi Borçlarını 6111 Sayılı Kanun Kapsamında Ödemek İsteyenlere İlişkin Duyuru

Motorlu Taşıtlar Vergisi Borçlarını 6111 Sayılı Kanun Kapsamında Ödemek İsteyenlere İlişkin ne yapılması gerekiyor?
Mükelleflerin bulundukları il veya ilçe dışındaki başka vergi dairelerine kayıtlı taşıtlarına ilişkin motorlu taşıtlar vergisi ve taşıtla ilişkili idari para cezaları için 6111 sayılı Kanun hükümlerinden yararlanmak amacıyla bulundukları il veya ilçedeki motorlu taşıtlar vergisini tahsile yetkili vergi dairelerine başvuruda bulunmaları mümkündür. Taksitlendirme işlemlerini müteakip ödeme planları başvuru yapılan vergi dairesinden alınabilecektir.

2011 OCAK MTV ödemesi için son gün 31 Ocak 2011

Aracınızın 2011 yılı Ocak ayı motorlu taşıtlar vergisini ödemeniz için son gün 31 Ocak 2011. MTV ödemenizi yapmadan önce aşağıdaki linkten bankaların kredi kartlarına yapmış olduğu kampanyaları inceleyebilirsiniz.

https://www.motorlutasitlarvergisi.com/sorgulama/mtv-kampanya Daha sonra ise aşağıdaki adresten (Gelirler İdaresi başkanlığı sayfasından) kredi kartınıza taksitle borcunuzu ödeyebilirsiniz.

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/index.jsp

E-Devlet ve SSK Sorgulama

SSK Sorgulama ve Bağkur Sorgulama Video'lu Anlatım


Tüm SSK Videolar için