Gelir Testi Kuyruğu Geceden Başladı

Sunday, October 25, 2020
Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek isteyen birçok vatandaş gece saatlerinde İlçelerinde bulunan Kaymakamlık binasındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'larının önünde sıra oluşturdu.
Herhangi bir sosyal güvencesi olmayanlar için 1 Ocak 2012 itibariyle yürürlüğe giren Genel Sağlık Sigortası başvurusu son günü olan 31 Ocak 2012. Genel Sağlık Sigortası kapsamına girmek isteyen birçok vatandaş gece saatlerinde İlçelerinde bulunan Kaymakamlık binasındaki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'larının önünde sıra oluşturdu. Gündüz saatlerinde yoğunluk yaşandığı için sıranın önlerinde yer almak isteyen bazı vatandaşlar soğuk havaya rağmen beklemeye başladı.

"SAAT 01.00'DAN BERİ BEKLİYORUZ"

Genel Sağlık Sigortası kapsamında, sağlık güvencesi dışında olanların Gelir Testi yaptırma zorunluluğu dün bazı ilçelerin Kaymakamlık Binaları önünde izdihama neden olmuştu. Küçükçekmece Kaymakamlık Binası önünde gece saat 01.00'da sıraya girdiğini öyleyen bir vatandaş "Bir haftadır gelip gidiyoruz, böyle bir şey olur mu? Bugün beş saatlerdir buradayım. Sürenin en az 1 ay uzatılması gerekiyor" dedi. Bir vatandaş da 1 haftadır geldiğini ve sıra numarası alamadığını belirterek, "Dün bayağı bir olaylar oldu, kavgalar çıktı burada, bugün yine geldik saat 03.00'dan beri bekliyoruz" dedi.

SON GÜN 31 OCAK

Yeşil kartlı vatandaşların Genel Sağlık Sigortası kapsamına alınması için girmek zorunda olduğu gelir testi için sona yaklaşılıyor. Gelir testi için son gün son gün 31 Ocak. Teste girmek isteyenler bağlı bulundukları ilçelerin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'ndan sıra numarası alması gerekiyor. Sıra numarası alan vatandaşlar, bu teste girecek, test sonunda yoksul olmadığı anlaşılan vatandaşlar 35 lira ile 213 lira arasında bir ücret ödeyecek. Gelir testi yaptırmak istemeyenler ile gelir testi için tarihi kaçıran vatandaşlar ise, gelirleri asgari ücretin iki katı yani bin 773 lira olduğu kabul edilerek 212 lira 76 kuruş prim ödemek zorunda kalacak. Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) kayıtlı olmayan 1,7 milyon kişinin 31 Ocak'a kadar başvuru yapmak zorunda.

Gelir Testi - SGK Gelir Testi - Yeşil Kart İlgili Bağlantılar

SGK Genel Sağlık Sigortası GSS Gelir Testi Video Haber

Genel Sağlık Sigortası Video Haber

Gelir Testi yaptırmayan ayda 213 lira ödeyecek Video Haber

Gelir Testi Kuyruğu Geceden Başladı Video Haber

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım