Engellilerin emeklilik indirimleri nasıl belirlenir

Saturday, March 28, 2020
Engellilerin emeklilik indirimleri ve engelli hakkıyla nasıl erken emekli olunur sorularının cevapları video anlatımla bu sayfada bulabilirsiniz.

Engellilerin emeklilik indirimleri video

Engelli hakkıyla nasıl erken emekli olabilirsiniz?

Soru: 1974 doğumluyum. 1988 tarihinde sigorta başlangıç tarihim. Şu anda 2184 gün prim ödemem bulunuyor. 2007 yılında diabetten dolayı yüzde 46 oranında özürlü raporu aldım. Bunun benim emekli olmamda faydası olacak mı? Ve şuan çalıştığım işyeri benden vergi indirim kartı istiyor. Bana ne faydası olacak?

Cevap: Vergi indirim hakkı alırsanız, 3. derece engellilere tanının haktan yararlanır ve ücretinizin 170 TL si vergilendirilmez. Yani ücretinizden daha az vergi kesilir. Elinize bir miktar fazla para geçer. Ayrıca emekli olmak için; vergi indirim hakkı almış ve sizin gibi 6 Ağustos 2003 tarihi itibariyle 12 yıldan fazla sigortalılara tanınan 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme şartlarına tabi olur ve 1416 gün daha prim ödeyerek toplam prim ödemenizi 3600 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım