Asker Alımında E Devlet Dönemi

Sunday, August 9, 2020
Asker adayları son yoklamaya kadar olan her türlü işlemlerini internet üzerinden e-devlet sorgulama sisteminden yapabilecek.
Seferberlik ve asker alımlarıyla ilgili işlemler bugünden itibaren internet üzerinden yapılabilecek. Milli Savunma Bakanlığı Genel Sekreterliği'nden yapılan yazılı açıklamada, MSB Bilgi Sistemi aracılığıyla, bugünden itibaren seferberlik ve asker alma konularında e-devlet hizmetlerinin sunulmasına başlanacağı kaydedildi. İşlemler "www.turkiye.gov.tr" adresindeki Milli Savunma Bakanlığı bölümünden yapılabilecek.

Uygulamayla "Yedeklik yoklamaları askerlik şubelerine gitmeden ve cezalı duruma düşmeden internet üzerinden ya da mobil imzalı olarak cep telefonlarından e-Devlet Kapısı kullanılarak yapılabilecek. Sefer görev emirleri veya tatbikat görevlendirmesi de elektronik ortamda sorgulanarak öğrenilebilecek. Vatandaşlar, son yoklama ve askere sevkleri dışında askerlik şubelerine gitme ihtiyacı duymayacaklar. Üniversite öğrencilerin erteleme işlemleri için askerlik şubelerine öğrenci belgesi göndermeyecek. Celp dönemi tercihi elektronik ortamda yapılabilecek. Çiftçi, turizmci gibi mevsime bağlı çalışanlar istedikleri dönemde silah altına alınacak. Yurt dışındaki vatandaşların askerlik erteleme işlemleri ve dövizle askerlik başvuruları Dışişleri Bakanlığı üzerinden elektronik ortamda topluca alınabilecek.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım