Turkcell e Fatura

Elektronik İmzalı Turkcell E-Fatura servisine abone olmak çok kolay. Hemen e-posta adresinizi başında veya sonunda hiçbir bilgi olmadan 8102’ye kısa mesaj ile gönderebilir veya SüperŞifre 'nizle sitemizdeki Online İşlem Merkezi ’ne giriş yaparak, Elektronik İmzalı E-Fatura servisine hemen abone olabilirsiniz. Turkcell e-Fatura için.

Türkcell E-Fatura aboneliği için yukarıdaki resme tıklayınız.

Turkcell Faturalarınızı e-posta yoluyla takip edin
Elektronik imzalı Turkcell E-Fatura servisiyle, faturalarınızı size Turkcell tarafından düzenli olarak gönderilen e-postalardan takip edebilirsiniz. Böylece postadaki gecikmelerden etkilenmeden Turkcell fatura tutarınızı öğrenebilir ve ödemelerinizi düzenli olarak yapabilir aynı zamanda çevrenin korunmasına katkıda bulunabilirsiniz

 

Elektronik İmzalı Turkcell E-Fatura servisi tüm faturalı hatlı abonelerimiz için ücretsizdir.*

*Elektronik İmzalı Turkcell e-Fatura ile birlikte detay kullanım bilgilerinizi de alabilirsiniz. Detay kullanım bilgilerinizin faturanız ile birlikte gönderilme bedeli aylık vergiler dahil 0,79 TL dir. Detay kullanım bilgilerinizin faturanız ile birlikte gönderilmesi için Turkcell Müşteri Hizmetleri, Online İşlem Merkezi veya Turkcell Extra'lardan talepte bulunabilirsiniz. 

Elektronik İmzalı Turkcell E-Fatura servisine abone olmak çok kolay. Hemen e-posta adresinizi başında veya sonunda hiçbir bilgi olmadan 8102’ye kısa mesaj ile gönderebilir veya SüperŞifre 'nizle sitemizdeki Online İşlem Merkezi ’ne giriş yaparak, Elektronik İmzalı E-Fatura servisine hemen abone olabilirsiniz.

Elektronik İmzalı Turkcell E-Fatura, fatura kesim tarihini takiben yaklaşık 1 hafta içinde yollanır. Yollanan Turkcell E-fatura dışında, basılı fatura gönderimi yapılmayacaktır. 

Elektronik faturanızın gönderildiği e-posta adresini değiştirmek için yeni eposta adresinizi 8102’ye kısa mesaj ile gönderebilir veya Turkcell Online İşlem Merkezi 'ne giderek yeni adres tanımlayabilirsiniz. 

Aboneliğinizi yaptığınızda, güvenliğiniz için cep telefonunuza bir doğrulama mesajı gelecektir. Bu kısa mesaja 3 gün içerisinde ONAY yazıp cevaplamanız durumunda ilk fatura kesim tarihinizden itibaren e-faturalarınız yeni e-posta adresinize gönderilecektir. 3 gün içinde herhangi bir işlem yapmazsanız, e-posta adresiniz de güvenliğiniz nedeni ile sistemden silinir ve e-fatura aboneliğiniz geçersiz sayılır. Bu durumda aboneliğinizi yine Online İşlem Merkezi ’nden veya Turkcell Müşteri Hizmetleri ’nden veya 8102 kısa numarasına eposta adresinizi yazıp göndererek gerçekleştirebilirsiniz.

Turkcell Faturalama Limiti ile İlgili Hatırlatma

1 Ağustos 2007 itibarı ile faturalama alt limiti 12,50 TL'dir. Vergiler dahil 12,50 TL'nin altında kalan cep telefonu kullanımlarınız 3 ayda bir faturalandırılır.

Turkcell Aylık Ücret(ler)

Kimseyi aramasanız bile, sizi her arayanın cep telefonunuzdan size kolayca ulaşabilmesini sağlayan bağlantı ücretidir. Hattınızı belli bir süre için kapatsanız bile, bu ücret faturanıza yansıtılır. Turkcell servis abonelik ücretleri ve faks-veri hizmetleri için alınan aylık ücretler de bu bölüm içindedir.

Turkcell Kullanım Ücreti

Yurtiçi ve yurtdışı konuşma, kısa mesaj gönderme, Turkcell servislerini kullanma ücretlerinizin toplamıdır.

Diğer Ücretler

Hattınız ile yaptığınız ücretli işlemler nedeniyle faturanıza yansıyan tutardır.

Düzeltmeler

Önceki dönem faturalarınız için yapılan düzeltmeler sonucunda tarafınıza iade edilen tutardır.

Turkcell İndirimler

Turkcell tarafından yapılan kampanyalar kapsamında kazandığınız indirimlerdir.

Gecikme Bedeli

Son ödeme tarihinde ödenmeyen Turkcell faturalarınız için hesaplanan faiz tutarı olup, bu tutar bir sonraki faturanıza yansıtılır. Gecikme faizi aylık yüzde 4’tür.

KDV Uygulanan Toplam Tutar

KDV Kanunu'nun 20 ve 24’üncü maddelerinde belirtilen unsurlar üzerinden hesaplanır.

Özel İletişim Vergisi

Depremde zarar gören bölgelerin yeniden imarı için GSM iletişiminde uygulanan vergidir.

Diğer Vergiler, Harçlar, Fonlar

İlgili bakanlık ve devlet kurumları tarafından cep telefonu kullanıcılarından alınan vergiler toplamıdır


Diğer İndirimler

Turkcell tarafından herhangi bir kampanyaya ilişkin yapılan, ancak KDV'ye tabi olmayan indirimlerdir.

Tahsil Edilmemiş Alacak

Önceki dönemlerden kalan borç tutarıdır.

Diğer Düzeltmeler

Önceki faturalarda, KDV alınmayan gelir kalemleri üzerinden yapılan düzenlemeler sonucu tarafınıza iade edilen tutardır.

Gelecek Aya Devir

Ödemelerinizde kolaylık sağlamak için faturanızda, gelecek aya eklenmek üzere geriye doğru yuvarlanan tutardır.

Önceki Aydan Devir

Ödemelerinizde kolaylık sağlamak için, Turkcell faturalarınızda yapılan yuvarlamalardır.

Peşin Ödeme

Ara ödeme ya da fazladan ödeme olarak ödemiş olduğunuz tutardır.

Kalan Kredi Toplamı

Kalan indirim veya düzeltmelerin sonraki faturalarınızdan mahsup edilecek tutarıdır.

Kalan Peşinat Toplamı

Peşin ödeme yapmışsanız ve miktar fatura tutarından fazlaysa, bir sonraki ayın Turkcell fatura tutarından düşülecek bakiyedir.

Ara Ödeme

Turkcell İletişim Hizmetleri AŞ tarafından gerekli görüldüğü takdirde, abonelerden, yaptıkları görüşmelere ait faturalandırılmamış tutarın, peşin ve nakden tahsil edilmesiyle düzenlenecek ilk faturadan düşülecek tutardır. Ara ödeme tutarları online tahsilat yapan tüm anlaşmalı banka ve kurumlarımızdan ödenebilir. Ara ödeme ile ilgili açıklama için tıklayın.

Turkcell İlgili Bağlantılar