Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta Prim Sorgulama işlemi için SSK sayfasında TC Kimlik No, nüfus il, cilt no, doğum yılı girerek şifresiz sigorta sorgulama yapabilirsiniz. Sigorta primlerinizi şifresiz sigorta prim sorgulama sayfasından ya da aşağıda SGK'nın resmi sigorta prim sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.
Sigorta Prim Sorgulama sayfasında SSK Sicil Numarası bilgilerinden birini girerek ne kadar SSK Prim ödediğinizi, ne zaman emekli olabileceğinizi, SSK Prim Gün Sayınız gibi bilgileri sorgulayabilirsiniz.

e-SGM hizmet sorgulama sistemine giriş yaptıktan sonra ssk sigortalı çalışan iseniz HİZMET BİLGİSİ başlığından "Hizmet Bilgisi 4A", isteğe bağlı ya da bağkur iseniz "Hizmet Bilgisi 4B" linkine tıklayarak sigorta prim günlerinizi öğrenebilirsiniz.

Şifresiz Sigorta Prim Sorgulama Ekranı

SSK Sorgulama
DİKKAT : Aşağıdaki sosyal sigorta'nın resmi şifresiz sigorta prim hesaplama ekranında sigorta prim gününüzü sorgulayabilirsiniz. sigorta prim sorgusu için istenen kimlik bilgileri sadeleştirilmesine rağmen SGK'nın prim sorgulama sistemi aşırı yoğunluktan zaman zaman kilitlenebiliyor, girilen bilgiler yanlış şeklinde uyarılar veriyor sistem. Sosyal sigorta prim ödemelerinizi öğrenmek için yılmadan sabırla bir kaç defa denemelisiniz.

4 Adımda Şifresiz Sigorta Prim Sorgulama

Şifresiz sigorta prim sorgulama yapmak için

1. adımda TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu giriniz.
2. adımda gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
3. adımda SSK'lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
4. adımda gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.

Şifresiz sigorta prim sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.
Not : Sosyal Güvenlik Kurumu, 15 Aralık 2011'den itibaren tekrardan SSK Sorgulamalarını şifresiz olarak sorgulanmasına olanak sağladı. Şifresiz sigorta prim sorgulama ekranında kaç yıldır sigortalı olduğunuzu, şu ana kadar ödenen ssk priminizi, aylık ssk primlerinizin hangi tutar üzerinden ödendiği gibi bilgileri de öğrenebilirsiniz.

E-Devlet Şifresi ile Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta primlerinizi e-Devlet üzerinden e-Devlet şifresiyle de sorgulayabilirsiniz. TC Kimlik No ve PTT'den aldığınız e-Devlet Şifresi'yle sisteme giriş yapınız. SSK Sorgulama ve SSK Prim Sorgulama işlemi için Sigorta Prim Sorgulama linkine tıklayarak da sorgulama yapabilirsiniz.

E. Çağrıcı

E-posta Adresi : [email protected] - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın Sigorta Prim Sorgulama ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - Sigorta Prim