Medical Park'tan 'Liv Hospital'

Medical Park Sağlık Grubu yeni hastane zinciri olacak Liv Hospital Group’un tanıtımını gerçekleştirdi. Liv Hospital Group ile Türkiye’yi sağlık alanında yeni bir markayla tanıştıracak. TÜRKİYE’nin 13 ilinde 17 hastane ile faaliyet gösteren Medical Park, yeni bir hastane zinciri kuruyor.
Liv Hospital Açıldı

Türkiye yeni bir hastane zinciriyle tanışıyor. İlk hastanesi İstanbul Ulus’ta açılacak Liv Hospital zincirine 2 yılda 300 milyon dolar yatırım yapılacak. Hastanecilikte yeni bir dönem başlatacak olan Liv Hospital Group, İstanbul’un ardından Ankara ve İzmir’de de hizmet vermeye başlayacak. Hastane zinciri yaklaşık 4 bin kişiye istihdam sağlayacak.

Türkiye’nin 3 büyük şehrinde 4 bin kişiye istihdam sağlayacağız

Liv Hospital zinciriyle Türkiye’nin 3 büyük şehrinde; İstanbul, Ankara ve İzmir’de olacaklarını kaydeden Liv Hospital Group Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta, "Aralık ayında açacağımız Ulus hastanemizden sonra sırasıyla Ankara Çankaya, İstanbul Bahçeşehir ve İzmir Alsancak’ta açmayı planladığımız hastaneleri hizmete sunacağız. Liv Hospital Group ile ekonomiye önemli bir hareketlilik kazındırarak yaklaşık 4 bin kişiye de istihdam sağlayacağız" şeklinde konuştu. Usta, "Liv Hospital Group ile tıp dünyasında Türkiye markasını en üst noktaya taşıyacağız" şeklinde konuştu.

Dünyanın en büyük merkezleriyle boy ölçüşecek bir hastane

Liv Hospital Ulus Genel Müdürü Meri İstiroti;"Liv Hospital Ulus’un tam teşekküllü bir hastane olmasının yanı sıra onkoloji, kök hücre araştırma ve uygulamaları, rejeneratif tıp, kalp sağlığı merkezi, nöroşirurji, ortopedi ve sporcu sağlığı merkezi, genetik araştırmalar merkezi ile dünyanın en büyük tıp merkezleri ile boy ölçüşecek nitelikte bir hastane olacağını" söyledi.

"Uluslararası pazar araştırma ağı IRIS (International Research Institute) tarafından 2012 yılında sonuçları yayınlanan ve 28 ülkede 21 bin 987 kişi arasında yapılan araştırmaya göre, Türkiye’nin, halkın sağlık hizmetlerinden memnuniyeti sıralamasında 2. ülke konumunda olduğunu" ifade etti. İstiroti, "Sağlık hizmetlerine erişim arttıkça, hastaların beklentileri ve beğeni standartları da yükselmeye başladı. Biz Liv Hospital Ulus ile sadece bugünün değil gelecek yılların da beklentilerini karşılayabilecek bir hastane kuruyoruz" açıklamasında bulundu.

Rekabet sayesinde kazanan toplum sağlığı olacak

Liv Hospital Ulus Medikal Direktörü Prof. Dr. Oktar Asoğlu; "Hedeflerinde iddialı olan her hastane, multidisipliner çalışma, hasta odaklı yaklaşım ve teknolojinin en üst olanaklarının tanı ve tedavide kullanıldığı bir yapı haline gelmelidir. Bu artık günümüzün ve geleceğin hastaneleri için neredeyse standart bir yaklaşımdır. Bu da kurumlar arasındaki rekabetin ne kadar güçlü olduğunu, giderek artan rekabetin kaliteyi getireceğini ve bunun sonucunda da kazananın toplum sağlığı olacağını müjdelemektedir."

Prof. Dr. Asoğlu, bugünün tıp dünyasının hasta olabilecek bireyleri önceden saptayan, hastalıkları daha erken tanıyarak tedavi başarısını artıran bir anlayışa sahip olduğunu belirterek şöyle devam etti: "Dünya tıbbı artık, hastalara ait özellikleri belirleyerek daha iyi tedavi seçenekleri sunan, bozulan yapı ve organlara tekrar işlevsellik kazandırabilen bir yöne doğru ilerliyor. Bozulan organlar transplantasyon ile yenisiyle değiştiriliyor ve giderek daha çok seçenek hastalara sunuluyor. Geleceğe baktığınızda ise değiştirilmesi mümkün olmayan organlara tekrar işlevselliğinin kazandırılması yani hücre tedavisi oldukça mesafe kaydetmiş ve önemini giderek artırmaktadır. Bu hastanemizin önemli özelliklerinden birisini oluşturmaktadır. Yine kanserli bireylerin gerek onkolojik gerekse cerrahi tedavisinde genetik yapısının değerlendirilmesi sadece ulusal değil uluslararası platformlarla da kalite anlamında yarışabilme potasına sokacağından bir diğer önceliğimiz ve özelliğimizi oluşturmaktadır."

Hastane Randevu