GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama, Genel Sağlık Sigortası Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır ? TC Cumhuriyeti vatandaşı olan her bireyi sosyal güvence altına almak için 1 ocak 2012 tarihinden itibaren GSS, Genel Sağlık Sigortası uygulaması başlatıldı.

GSS Borç Sorgulama

GSS Borç Sorgulama
GSS kapsamında 18 yaş üstü bireye yapılan gelir testi sonucunda, gelirleri asgari ücretin 3/1 oranından daha fazla olanlar sağlık ve sigorta hizmetlerinden yararlanabilmek için SGK'ya prim ödeme zorunluluğu getirildi. Genel sağlık prim borcunuzu öğrenmek için GSS Sorgulama sayfasını ziyaret edebilir ya da aşağıdaki SGK'nın GSS Borç Sorgulama ekranını Ziraat Bankası üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Meclisten geçen son SGK yasasıyla 18 yaş altındaki tüm bireyler gelir durumuna bakılmaksızın GSS kapsamına alındı. GSS prim borcunuzu öğrenmek için aşağıdaki ekranda "TCKN (TC Kimlik No) / VKN (Vergi Kimlik No) / SSK Sicil No" alanına ilgili bilgiyi girin. "Sorgu Tipi" alanından "GSS Prim-13" seçeneğini seçin. Kod doğrulama alanına otomatik beliren karakterleri girin. Son adımda "Sorgula" butonuna tıklayın.

Genel sağlık sigortası kapsamına girenler, ödemekle yükümlü oldukları GSS primlerini ödemedikleri takdirde prim borçlerı birikir. GSS prim borçlarının her zaman karşınıza çıkacağını unutmayın. GSS prim borçları gecikme zammı ve faiziyle sizden tahsil edilecektir. Genel sağlık sigorta kapsamına alınmışsanız, hastane hizmetlerinden yararlanın veya yararlanmayın gss primlerinizi ödemek zorunda olduğunuzu unutmayın.

GSS Prim Borcu Sorgulama Ekranı


E. Çağrıcı

E-posta Adresi : [email protected] - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "GSS Borç Sorgulama" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - GSS Prim

GSS Borç Sorgulama, SGK Gelir Testi, Yeşil Kart

SGK Genel Sağlık Sigortası GSS Gelir Testi Video

Genel Sağlık Sigortası Video

Gelir Testi yaptırmayan ayda 213 lira ödeyecek Video

GSS Hakkında Tüm Bilinmeyenler