Yeşil Kart'lılara Gelir Testi Uyarısı

Friday, October 30, 2020
Yeşil Kart'lılara Gelir Testi Uyarısı.
SGK il müdürlüklerine gönderilen genelge göre, yeşil kart sahiplerinin ay sonuna kadar gelir testi yaptırmaları gerekiyor.

ANKARA - Ferdi Türkten

SGK Başkanı Fatih Acar imzasıyla SGK il müdürlüklerine gönderilen genelgede, 1 Ocak 2012 tarihinden önce yeşil kart kapsamında sağlık yardımlarından faydalananların, bu tarihten itibaren tescil edildiği belirtilerek, bu kişilerin vizelerinin dolacağı tarihe kadar ''c/1 (yeşil kart)'' ifadesini kullanarak provizyon alabilecekleri ifade edildi.

Söz konusu kişilerden 1 Ocak 2012 tarihinden sonra vizeleri dolanların ise kanunun 60'ıncı maddesinin (g) bendi kapsamında tescil edileceği ve kendilerine, 1 ay içinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gelir testi yaptırmaları, yaptırmak istememeleri halinde ise SGK'ya yazılı olarak başvurmaları gerektiği konusunda bilgi verileceği vurgulandı.

Genelgede, herhangi bir sosyal güvencesi olmadığı tespiti edilen kişilerin resen tescillerinin yapılacağına işaret edildi.
Resen tescil işlemi yapılan kişilerin, bilgilendirme yazılarının kendilerine tebliğ edildiği tarihten itibaren bir ay içinde gelir tespiti için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurmaları gerektiğine dikkati çekilerek, bilgilendirme yazılarının gönderilmesi için PTT ile protokol yapıldığı bildirildi.

Gelir Testi - SGK Gelir Testi - Yeşil Kart İlgili Bağlantılar

SGK Genel Sağlık Sigortası GSS Gelir Testi Video Haber

Genel Sağlık Sigortası Video Haber

Gelir Testi yaptırmayan ayda 213 lira ödeyecek Video Haber

Gelir Testi Kuyruğu Geceden Başladı Video Haber

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım