Hastane Randevu Sistemine İlgi Artıyor

Monday, November 30, 2020
Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Devlet Hastanesi'nde Merkezi Hastane Randevu Sistemi'ne (MHRS) olan ilginin her geçen gün arttığı bildirildi.

Hastane Başhekimi Opr. Dr. Hacı Kaymaz, Ocak ayı itibariyle de Kırşehir'de pilot olarak uygulanmaya başlanan randevu sisteminin hastanedeki işlerin kolaylaşması açısından önemli olduğunu bildirdi.
Sağlık Bakanlığı'nın MHRS uygulamasıyla 182 numaralı telefondan uygulama kapsamındaki hastaneler için randevu alınabildiğini hatırlatan Kaymaz, şunları kaydetti:

"MHRS'den randevu alan hastalarımız oldukça rahat ediyorlar. Ancak hastalarımızın yarım saat öncesinden polikliniğe gelip MHRS bankosundan kaydını yaptırmaları gerekiyor. Uygulamaya olan talep her geçen gün artıyor. Günde ortalama 200 hasta MHRS'den randevu alıyor. Ama bu bizim için yeterli değil. Sistemden yararlanan hasta sayısını günlük ortalama 300'e çıkarmayı hedefliyoruz."

Hastane Randevu

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım