Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi

Tuesday, October 20, 2020
Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi İstanbul'un Erenköy semti Sinan Ercan Caddesi üzerinde hizmet vermektedir. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Kızılay Verem Savaş Derneği’ne ait Sanatoryum olarak hizmet vermekte iken, 01.03.1976 yılında Ruh Sağlığı Hastanesi olarak hizmet vermek üzere Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Sosyal Sigortalar Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde faaliyete başlamıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Haritası, İletişim, Yol Tarifi ve Adresi Nerede

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Haritadaki Konumu

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi İletişim

Hastane Adı : Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi
Telefon Numarası : (0216) 302 59 59
Faks : (0216) 302 94 22
Adresi : Sinan Ercan Caddesi No: 29 Erenköy
İl : İstanbul
İlçe : Kadıköy
Websitesi : www.erenkoyruhsinir.gov.tr

Tamamı çamlık 98 dönümlük bir alana sahiptir. Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, 19.02.2005 tarihinde Sosyal Sigortalar Kurumu'ndan Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir. Sağlık Bakanlığı’na devir sonrası 16.10.2006 tarihli Sağlık Bakanlığı oluru ile hastanemizin Psikiyatri, Nöroloji ve Çocuk Psikiyatrisi dallarında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak faaliyet göstermesi uygun görülmüştür. Bu tarihten sonra İstanbul Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Misyonu

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, toplumumuzun hayat kalitesini yükseltmek ve tıbbın Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında gelişimine katkı sağlamaktır. Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında hem sağlığı koruyucu hem de tedavi edici sağlık hizmetlerini, tıbbın ulaştığı en üst düzeyden topluma sunmak temel görevimizdir.

Ayrıca Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında akademik çalışmalar ve bilimsel araştırmalar yapmak, yeni bilgi ve uygulamaların geliştirilmesini desteklemek, kendilerini mesleklerine adamış, üstün nitelikli, insana değer veren hekimlerin ve sağlık personelinin yetiştirilmesini desteklemek diğer temel görevlerimizdendir.

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Vizyonu

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanındaki hizmetlerin mükemmeliyet düzeyi, hasta ve hasta yakınlarının memnuniyetini artırmadaki kararlılığı, nitelikli ve deneyimli ekibi ile çağdaş altyapısı ve lider uygulamaları hastanemizin vizyonunu oluşturmaktadır.

Ayrıca bir diğer vizyonumuz Türkiye'ye Ruh Sağlığı ve Hastalıkları alanında model oluşturmak ve dünyada referans gösterilen akademik sağlık kurumlarından biri olmaktır.
E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - MHRS Merkezi Hastane Randevu Sistemi

Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi Tahlil Sonuçları Linkler

İstanbul'daki Devlet Hastaneleri

Hastane Randevu

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım