E Kayıt Sorgulama

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Okula yeni başlayacak çocuklarımızın kayıtları MEB'in online e-Kayıt sistemiyle internet üzerinden yapılmkta. E-Kayıt için MEB, e-okul üzerinde gerekli düzenlemeleri yaparak e kayıt sistemini hazır hale getirdi.

Veliler öğrencilerin hangi okula kayıt edildiğini E Kayıt Sorgulama linkini takip edebilir yada aşağıdaki E Kayıt Sorgulama ekranından öğrenebilirler.

E Kayıt Sorgulama Ekranı

Yeni başlayacak çocuklar e okul üzerinden ilkokul olarak kayıtlarını gerçekleştirecek. Artık okula gidip kayıt etme para verme devri de bitti. Para vermeden online olarak internet üzerinden miniklerin kayıtlarını yapabileceksiniz.

Sisteme giriş yaptıktan sonra TC numarası ile sisteme giriş yapacaksınız. Bu yıl 2005 doğumlu çocukların kayıtları ilköğretim okuluna alınacak.

Ek olarak şehit gazi v.b yakınları olanların istedikleri takdirde dilediği okula kayıtlarını yapabilecekler.

Okula ön kayıt yaptıktan sonra aşağıdaki linkten sorgulama yaparak çocuklarınızın hangi okula yerleştiğini öğrenebilirsiniz.

Önemli güncelleme ve bilgi: (25.06.2012) Benim oğlum da bu sene okula başlayacak. eylülde 66 ayını dolduruyor. Başlayacak diye biliyorum ama yine de bir haftadır sitede bakınıyorum e-kayıt da listede adı yer alıyor mu diye. Artık en yakınımızdaki okulu aradım nette bir yanıt bulamayınca. Meb daha listeleri oluşturamamış. Zira bazı okullar imam hatip olacağı için çocukların hangi okula gideceği ile ilgili gerekli çalışma tamamlanamamış. Şifre ya da okul nosu istenmiyor. e- kayıt a giriyorsunuz ( şuanda hata veriyor) oradan çocuğunuzun tc kimlik nosunu yazıyorsunuz. ve hangi okula kayıt yapıldığını öğreniyorsunuz.