Batman valiliği e devlet uygulamasına geçti

Thursday, October 1, 2020
Batman Valiliği, hizmetin vatandaşa en kısa sürede ulaştırılması ve kamu hizmetlerine erişimi kolaylaştıran e- devlet uygulamasına geçti.
E-devlet uygulaması sayesinde pasaporttan yurtdışı çıkış işlemlerine, tapu kayıtlarından yeşil karta, çocuğunun okul durumundan adli işlemlerine kadar daha birçok alanda vatandaşlar evlerinden çıkmadan işlemlerini gerçekleştirebilecek. E-devlet uygulaması için vatandaşların bir PTT şubesine uğrayıp e-devlet şifresi'ni almaları yeterli olacak.

İçişleri Bakanlığı'nca uygulanan e-içişleri projesi, kağıt ve ıslak imzayı ortadan kaldıracak. Batman Valiliği'nde yapılan bir işlem aynı anda Ankara'da da işleme alınacak ve tüm kayıtlar elektronik ortamda tutulacak.

Valilikten konu ile ilgili yapılan açıklamada "Valilik internet sitesi batman.gov.tr ve İçişleri Bakanlığı internet sitelerinde Vatandaş Odaklı Hizmetler Linki'nde e-Randevu, İnsan Hakları ve Bilgi Edinme modülleri 23 Haziran tarihi itibariyle kullanıma açıldı. Her modülün ayrı kayıt formu bulunmaktadır. E-Devlet sayesinde elektronik ortamda vatandaşlar kendi TC kimlik numaralarını ve bilgilerini doldurarak, e-Randevu, İnsan Hakları ve Bilgi Edinme ile ilgili talepte bulunabilecekler." denildi.

E-Devlet Sorgulamaları

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım