29 Mayıs Hastanesi

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
29 Mayıs Hastanesi Vatan Caddesi, Fatih ilçesi İstanbul Emniyet Müdürlüğünün hemen yanında faaliyet gösteren Türkiye Diyanet Vakfına ait hastanelerimizdendir. Türkiye Diyanet Vakfı tarafından kurulan 29 Mayıs Hastanesi, adını İstanbul'un fetih tarihinden almıştır.

29 Mayıs Hastanesi Haritası, İletişim, Yol Tarifi ve Adresi Nerede

29 Mayıs Hastanesi Haritadaki Konumu

Türkiye Diyanet Vakfı Özel 29 Mayıs Hastanesi

Hastane Adı : Türkiye Diyanet Vakfı Ankara 29 Mayıs Hastanesi
Telefon Numarası : (0212) 453 29 29
Adresi : İstanbul Emniyet Müdürlüğü Yanı Vatan Cad. 29 Mayıs Sokak 34250
İl : İstanbul
İlçe : Fatih
Websitesi : www.29mayis.com.tr

Hastanemizin mimarisi; iki ana blok ve bu blokları birbirine bağlayan bir ara blok olmak üzere toplam üç bloktan oluşmaktadır. Ana bloklardan biri Kadın-Doğum Servisi, Doğumhane ve Bebek Yoğun Bakım olarak; diğerleri ise poliklinikler, cerrahi ve tedavi amaçlı yatan hasta servisleri ve ameliyathaneler olarak düzenlenmiştir. 10.100m² kapalı alana sahip olan hastanemiz 79 yatak kapasitelidir. Tüm hasta odalarımız hasta ve refakatçisinin her türlü ihtiyaç ve beklentileri düşünülerek, teknolojik tabanlı sistemlerin konforunda, kişiye özel olarak düzenlenmiştir.
Türkiye Diyanet Vakfı Özel 29 Mayıs Hastanesi
Sağlık hizmetlerinde taviz vermeden uyguladığımız kalite anlayışımızın göstergesi sahip olduğumuz ISO 9001:2000 belgesidir. 11 Eylül 2002 tarihinde uluslararası kalite tescil yetkilisi ÖQS kuruluşu tarafından verilen ISO 9001:2000 belgesiyle hizmet kalitemizi tescilleyerek taahhüt altına almış bulunmaktayız.
E. Çağrıcı

E-posta Adresi : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın "29 Mayıs Hastanesi" ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - MHRS Merkezi Hastane Randevu Sistemi
29 Mayıs Hastanesi'nde tıbbi materyal ve belgelerin transferi Pnömatik Tüp Transfer Sistemi adı verilen bir sistem kullanılarak yapılmaktadır. Bu sistem sayesinde tıbbi materyal ve belgeler ilgili alana en hızlı ve sağlıklı biçimde ulaştırılmaktadır. Hijyen kurallarının titizlikle uygulanması da üzerinde önemle durduğumuz bir başka konudur. Bu amaçla fotoselli musluklar, antiseptik el losyonları kullanılmakta, hastanemizin temizliği ve dezenfeksiyonu ise Enfeksiyon Kontrol Komite'mizin direktifleri doğrultusunda yapılmaktadır. Tüm hasta odalarında bulunan elektronik kumandalı hasta yatakları, LCD televizyonlar, elektronik kontrol merkezli klimalar, otomatik telefon sistemleri ile hem hastalara hem de refakatçilerine ev konforu sunulmaktadır.

Hastane Bilgi Yönetim Sistemi'miz sayesinde, hastalarımıza ait tüm kayıtlar, muayene bulguları ile tüm tahlil ve tetkik sonuçları bilgisayar ortamında takip edilmekte; Sosyal Güvenlik Kurumu ile de güvenli bir şekilde online olarak paylaşılabilmektedir. Ülkemizde Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından düzenlemeleri sürdürülen sağlık.net uygulaması hastanemizde 2 senedir uygulanmakta olup, tıbbi arşiv ilgili hekimlerle paylaşılmaktadır. Radyoloji bölümünde kullanılan PACS sistemi ile hastaların radyolojik görüntülerine hastane içinden ve dışından erişim sağlanmaktadır. Böylece hem işlemler hızlanmakta hem de kağıt, film, bonyo solüsyonu gibi kimyasal materyaller kullanılmadığı için, çevre kirliliği önlenmeye çalışılmaktadır.

Sağlık sektöründeki teknolojik gelişmeleri yakından izlemekte ve uygulamaktayız. Bu amaçla hastanemizin Görüntüleme Merkezi'ni en güvenilir sonuçları elde edebileceğimiz ve tanı koyma sürecini hızlandıran cihazlarla donatmış bulunmaktayız. Hastanemizin Görüntüleme Merkezi'nde 1,5 tesla Manyetik Rezonans GE Signa Horizon, 64 kesit Bilgisayarlı Tomografi, Dijital Anjiyo bulunmaktadır.

Son teknoloji ile donatılmış 6 adet ameliyat odasına sahip ameliyathanemizde skopi ve gelişmiş mikroskoplarımız bulunmaktadır. Ameliyat sonrası hasta bakımı yaş ve disiplinlere göre ayrılmış üç ayrı yoğun bakım ünitesinde gerçekleştirilmektedir. Her türlü girişimsel radyoloji işleminin yapılabildiği anjiyo ünitesi de ameliyathane içinde bulunmaktadır.

Toplumumuzun sağlık konusundaki beklenti ve ihtiyaçlarını dikkate alarak, bilimsel kurallara uygun ve kaliteli sağlık hizmetini en üst seviyede vermek, kaliteyi sürekli iyileştirme prensibiyle ülkemizde sağlık hizmeti veren lider sağlık ve eğitim kurumlarından biri olmak; vizyonumuzdur.

Hastalarımıza uluslararası standartta sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla tıptaki yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri yakından takip etmekte; hekim, hemşire ve tüm personelimizin sürekli eğitim almasını sağlamakta, çalışanlarımızın ve hastalarımızın iyiliği ve mutluluğu için sürekli çalışmaktayız.

"Birlikte yönetim" ilkemiz doğrultusunda hastalarımızın yapıcı eleştirilerine kulak veriyor, çalışanlarımız ve hastalarımız ile bir aile bütünlüğü içerisinde oluşturduğumuz "29 Mayıs Ailesi" olarak güler yüzlü, hoşgörülü, saygı ve sevgiye dayalı bir hizmet sunmanın hazzını yaşıyoruz.

Türkiye Diyanet Vakfı Özel 29 Mayıs Hastanesi Poliklinikler

Dahili Bölümler
Aile Hekimliği
Anestezi ve Ağrı
Beslenme ve Diyet
Biyokimya
Çocuk Sağlığı Ve Hastalıkları
Dahiliye
Dermatoloji
Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon
Gastroenteroloji
Göğüs Hastalıkları Ve Alerji
Göz Hastalıkları
Kardiyoloji
Mikrobiyoloji
Nöroloji
Radyoloji

Cerrahi Bölümler 
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Çocuk Cerrahisi
Genel Cerrahi
Kadın Hastalıkları Ve Doğum
Kalp ve Damar Cerrahisi
Kulak Burun Boğaz Hastalıkları
Ortopedi
Tüp Bebek ve İnfertilite (Kısırlık) Merkezi
Üroloji

İstanbul'daki Devlet Hastaneleri

Hastane Randevu