182 Randevu Sistemi Hastanedeki Yoğunlukları Azalttı

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Ordu Sağlık İl Müdürü Dr. Yılmaz Dündar, "182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi, hastanelerde oluşan kuyrukların, yoğunluğun ve kargaşanın azalmasına neden oldu" dedi.

Dündar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sağlık Bakanlığı'nın Sağlıkta Dönüşüm Projesi kapsamında başlattığı 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi'nin Ordu'da günden güne yaygınlaştığını söyledi.
Sistemin Ordu'da 2011 yılı Ağustos ayında başladığını anımsatan Dündar, "Sistem hiçbir sıkıntı olmadan yürüyor, en önemlisi vatandaşlarımızın bu sisteme hızlı alışması sevindirici" diye konuştu.

182'yi arayan hastaların ve yakınlarının Türkiye'nin her yerinden randevu alabileceğini dile getiren Dündar, şöyle devam etti:

"Vatandaşımız TC kimlik numarasını söyleyerek hangi hekimden, hangi klinikten ve hangi tarihe randevu almak istiyorsa o tarihe randevusunu rahatlıkla alabiliyor. Vatandaşlarımız randevusundan 15 dakika önce orada olduğu zaman hiçbir sıkıntı olmadan bu sistem yürüyor ve herkes rahatlıkla tedavisini yaptırıyor. 182 Merkezi Hastane Randevu Sistemi hastanelerde oluşan kuyrukların, yoğunluğun ve kargaşanın azalmasına neden oldu. Aynı zamanda iş kaybı ve zaman kaybı da olmuyor. Hastanede yığılmaların da önüne geçmiş oluyor."

Ordu'da randevusuna uyan hasta sayısının oldukça yüksek olduğuna dikkati çeken Dündar, şunları kaydetti:

"Kentte randevuya uyma oranı yüzde 90 civarında. Bu gerçekten güzel bir başarı. Vatandaşlarımız bu konuda oldukça duyarlı. Randevudan yararlanan kişi sayısını her ay artırmayı hedefliyoruz. Hastaneye gelen tüm hastalarımızın randevulu olarak muayene olmalarını istiyoruz. Hastalarımızın istediği hekimi seçme hakkı da vardır. Bu da hastalarımız için ayrı bir konfor. Ordu'da günlük ortalama bin 500 hasta randevulu olarak hastaneye gidiyor. Aylık olarak ise yaklaşık 35 bin kişi bu sistemden yararlanıyor. İnanıyorum ki zamanla bu sistemi kullananların sayısı artacak."

Dündar, sistem sayesinde hekimlerin de rahat ettiğini sözlerine ekledi.

Kaynak: AA

Hastane Randevu