YGS Puan Hesaplama

YGS Puan Hesaplama ekranında YGS Puan Hesaplama sihirbazı ile 2012 YGS sonrası sınava giren adayların net sayısına göre puan hesaplama yapabilirsiniz. YGS'den kaç puan aldığınızı ücretsiz hesaplamak için aşağıdaki YGS LYS Puan Hesaplama ekranını kullanabilirsiniz, YGS Puan Hesaplama için. Üviversite adayları LYS öncesi, sorulara verdiğiniz yanıtlara göre tahmini net sayınızı girerek SAY-1 (Sayısal 1), SÖZ-1 (Sözel 1) ve EAĞ-1 (Eşit Ağırlık 1) puanlarınızı anında öğrenin.

YGS Puan Hesaplama Yardım

YGS Puan Hesaplama yapabilmek için öncelikle aşağıdaki ekranda belirtilen sınav kitapçıklarında yanıtladığınız herbir ders için YGS doğru sayısı ve yanlış sayısını belirtin. YGS Puan Hesaplama sihirbazı 4 yanlış bir doğruyu götürecek şekilde net sayısını otomatik çıkarır. LYS sınav sonucu netlerinizi tahmini olarak belirledikten sonra YGS Puan Hesaplama programında "HESAPLA" butonuna basınız.

YGS Sınavı Türkçe (Dil ve Anlatım) 40 soru, Temel Matematik 40 soru, Sosyal Bilimler 40 soru ve Fen Bilimleri 40 sorudan oluşmakta.

YGS Puan Hesaplama motoru netlerinize göre SAY-1 (Sayısal 1), SÖZ-1 (Sözel 1) ve EAĞ-1 (Eşit Ağırlık 1) puanlarınızı tahmini olarak hesaplar.

YGS Puan Hesaplama