LYS Puan Hesaplama

LYS Puan Hesaplama ekranında LYS sorularından elde edilen tahmini net sayısına göre üniversite adayları LYS Puan Hesaplama yapabilirler. 2012 LYS sınavı sonrası LYS'den kaç puan aldığınızı ücretsiz hesaplamak için aşağıdaki LYS Puan Hesaplama ekranını kullanabilirsiniz.

LYS adayları LYS 1, LYS 2, LYS 3, LYS 4 ve LYS 1 puanlarınızı hemen öğrenin. LYS Sınavı 5 alanda yapılmaktadır. LYS 1 : (Matematik, Geometri Sınavı), LYS 2 : Fen Bilimleri Sınavı (Fizik, Kimya, Biyoloji), LYS 3 : (Türk Dili ve Edebiyatı, Coğrafya 1) LYS 4 : Sosyal Bilimler Sınavı (Tarih, Coğrafya 2, Felsefe), LYS 5 : Yabancı Dil Sınavı ( İngilizce, Fransızca, Almanca).

LYS Puan Hesaplama

LYS Puan Hesaplama yapabilmek için öncelikle aşağıdaki ekranda belirtilen sınav kitapçıklarında yanıtladığınız herbir ders için LYS doğru sayısı ve yanlış sayısını belirtin. LYS Puan Hesaplama sihirbazı 4 yanlış bir doğruyu götürecek şekilde net sayısını otomatik çıkarır. LYS sınav sonucu netlerinizi tahmini olarak belirledikten sonra LYS Puan Hesaplama motorunda "HESAPLA" butonuna basınız.

LYS Sınav Sistemi MF Puanları, TM Puanları, TS Puanları ve Y.Dil Puanları'ndan oluşur. SAYISAL puanları Matematik ve Fen net ortalaması alınarak, Eşit Ağırlık (EAĞ) puanları Türkçe Matematik netlerinin ortalaması alınarak hesaplanır. SÖZEL puanları Türkçe Sosyal netlerinin ortalaması ve Yabancı Dil puanları ise yabancı dil sınavı netinin ortalaması alınarak hesaplanır.

YGS Puan Hesaplama ekranında YGS Puan Hesaplama sihirbazı ile 2012 YGS sonrası sınava giren adayların net sayısına göre puan hesaplama yapabilirsiniz. YGS'den kaç puan aldığınızı hesaplamak için aşağıdaki YGS LYS Puan Hesaplama ekranını kullanabilirsiniz, YGS Puan Hesaplama için.