Sağlıkta yeni dönem başlıyor

Sunday, September 22, 2019
1 Eylül 2013 tarihinde tüm özel hastanelerde yürürlüğe giren Sosyal Güvenlik Kurumu Biyometrik Kimlik Doğrulama Projesi için gereken cihaz entegrasyonları ve testler 1 Aralık itibariyle tamamlanıyor.
Vatandaşlar bu tarihten itibaren sağlık kuruluşlarında hizmet alırken kimliklerini parmak damar izi yöntemi ile de doğrulayabilecek. Böylelikle sağlık hizmetlerinde sahtecilik tarihe karışacak.

Biyometrik kimlik doğrulaması için kullanılacak SGK onaylı cihazlar sayesinde vatandaşlar parmak damar izi analizi yöntemiyle kimlik doğrulamalarını kolaylıkla gerçekleştirebilecek ve böylelikle sağlık hizmetlerini daha güvenli, daha adil ve daha hızlı bir şekilde alabilecek. Vatandaşların kimlik bilgileri cihazın çift katmanlı güvenlik teknolojisi ile korunuyor.

Sağlık sektöründe adil hizmet dağıtımının önündeki en büyük engellerden biri olarak görülen "kimlik sahteciliği" Sosyal Güvenlik Kurumu Biyometrik Kimlik Doğrulama Projesi ile son bulacak. 1 Eylül 2013 tarihinden itibaren tüm özel hastanelerde yürürlüğe giren uygulama sayesinde SGK bünyesinde sağlık hizmeti almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları eskisinden çok daha güvenli, hızlı ve doğru hizmet alabilecekler.

Sosyal Güvenlik Kurumu denetiminde faaliyet gösteren tüm özel sağlık kuruluşlarının 1 Aralık 2013 tarihine kadar cihaz entegrasyonlarını ve testlerini tamamlamaları gerekiyor. Uygulamada kullanılacak olan SGK onaylı cihazlar aracılığıyla vatandaşlar, parmak damar izi analizi yöntemiyle kimlik doğrulamalarını gerçekleştirebilecekler.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım