Neden Bireysel Emeklilik Yaptırmalı

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Bireysel Emeklilik Sistemi hakkında bilmek istedikleriniz. Neden bireysel emeklilik yaptırmalı?

Bugün nüfusumuzun yarıdan fazlası 30 yaşın altında. 2025 yılında öngörülen nüfus projeksiyonuna göre 30 yaş altında nüfus 40%'a düşecek.

Mevcut sosyal güvenlik sisteminden emekli olan insanlarımızın bugün dahi ek gelire ihtiyaçları var. İlerleyen yıllarda Avrupa ülkelerinin yaşadığı aktif çalışan emekli oranının bozulması kaçınılmaz bir durum.

Gelecekteki bu kaygılar düşünülerek devlet bireysel emeklilik teşvik yasasını uygulamaya koydu. Yeni bireysel emeklilik sistemi mevcut <a href="/Sosyal-Güvenlik-Sistemi" title="Sosyal Güvenlik Sistemi">Sosyal Güvenlik Sistemi</a>'ni destekleyen uygulama başladı.

Bugün mevcut emeklilik sistemine baktığımızda emeklilik hakkıdını kazanan insanların yüze 30'ı çalışmaya devam ediyor. Emeklilerin 12%'si iş arıyor. Emekli olduktan sonra tam zamanlı çalışma süresi ortalama 8 yıl. Bu tabloda daha sıkıntılı durum emeklilerin 23%'i çevresinden maddi ek desteğe ihtiyaç duyuyor.

Emeklilik sistemindeki mevcut durum bu iken geleceğimiz için zaman kaybetmeden bireysel emeklilik için bir adım atmak gerekir. <a href="/bireysel-emeklilik-sistemi-bes" title="Bireysel Emeklilik Sistemi">Bireysel Emeklilik Sistemi</a> tasarruf yapmak için de iyi bir yöntem.

Bireysel Emeklilik Sistemi'ne erken yaşlarda başlamak bireysel emekliliğin geri dönüşünü erken almak için doğru bir tercih olacaktır.

Bireysel Emeklilik güvenilir, şeffaf, devlet desteği ve vergi avantajı sağlayan, yatırım terichlerini sizin belirlediğiniz avantajlı bir sistem.