Milli Piyango İstanbul Talihlisi 75 Yaşında Güldü

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Milli Piyango Yılbaşı Özel Çekilişi’nde 40 milyon liralık büyük ikramiyenin İstanbul’daki talihlisi 75 yaşındaki Yusuf Akoğlu oldu. Akoğlu’nun, ikramiyenin kendisine çıktığını öğrendikten sonra ortadan kaybolduğu ortaya çıktı. Hayvancılık yapan ve avcılığa meraklı olduğu öğrenilen yaşlı adamın maddi durumunun da kötü olduğu belirtildi.
Akoğlu'nun komşusu olan Ahmet Babacan, "Talihli komşumuzdu. Sabah buraya gazeteler geldi. O geldi şuraya oturdu. Gazetelere baktı. Sonra dedi 'Bana büyük ikramiye çıkmış' dedi. Bir kaç arkadaş daha baktı. Sonra arkadaşın biri 'Al onu koy cebine' dedi. Sonra aldı bileti şu masaya geçti. 2 - 3 saat o masada oturdu. Emin olamadı.

Çocuklarının sonra haberi oldu. Bankaya gittiği , hastaneye gittiği söyleniyor. Yusuf Akoğlu emekli 75 yaşında . Doğma büyüme Haraçcılı. 3 tane çocuğu var. Torunuyla birlikte yaşıyordu. Eşi vefat etti 4 - 5 ay önce. Şu an nerede olduğu belli değil. Çocukları aldı gitti. Parayı almaya gitti büyük ihtimalle. Bileti de perşembe günü seyyar satıcıdan aldı. Piyangocudan 5-6 tane bilet aldı. 'Bana çıkmaz' dedi. Yılbaşı sabahı da öğrendi" diye konuştu.

Milli Piyango İstanbul Talihlisi Ortaya Çıktı Video

Milli Piyango İkramiye'sinin Çıktığını Kahvede Öğrendi

Talihliyi bilet alırken gördüğünü söyleyen Ayhan Özer, Akoğlu'nun kendisine ikramiye çıktığını kendi kahvesinde öğrendiğini belirtti. Özer, "Yeğenimle birlikte gazeteye bakıyorlar. Bakıyorlar ki bilet buna çıkmış. Şok olmuş. En son cumartesi burada oyun oynarken gördüm. Bir de pazar günü gelmiş. Bir daha da gelmedi. Kahveme her gün gelirdi. Sürekli müşterimdi. Şu an nereye gittiğini bilmiyorum" diye konuştu. Merkez Çay Bahçesi'ni işleten Ayhan Özer, Akoğlu'nun kahvesine sık sık geldiğini belirterek, "Kahvemin ismi Merkez Çay Bahçesi ama ismini Şanslı Kahve diye değiştireceğim" ifadelerini kullandı.

Milli Piyango ŞANSLI ADAM

Yusuf Akoğlu'nun biletini seyyar satıcıdan aldığını belirten Kadir Akkaya,"Dün sabah Yusuf Akoğlu geldi 'Biletlere bakar mısın?'dedi, 'Bakarım' dedim. İlk önce ufak ikramiyelere baktım. Sonra yine baktım daha sonra 'Al bunları cebine kay kaybol' dedim. O şok oldu. Bu masadan kalktı o masaya geçti. Çay içtik. Sonra ben çıktım dışarı derneğe gittim. O da oraya geldi. Dedim 'Ne duruyorsun kaybolsana'. Kayboldu gitti" dedi.

Dünden beri kendisini hiç görmediğini söyleyen Akkaya, Akoğlu'nun 3 çocuğu olduğunu anlattı. Akkaya, "Şanslı adam o. Biz sadece vesile olduk. Ben de bilet aldım bana amorti çıktı" diye konuştu.

BÜYÜK İKRAMİYEYİ KAZANAN O TALİHLİ

İzleme Sayısı: 7,239Büyük ikramiyenin isabet ettiği belirtilen İstanbul’daki çeyrek biletin sahibi Arnavutköy’de gecekonduda yaşayan Yusuf Akoğlu olduğu öğrenildi. 75 yaşındaki Yusuf Akoğlu biletin kendisine çıktığını öğrendikten sonra sırra kadem bastı. Yaşadığı gecekonduda evde ise sessizlik hakim. Arnavutköy'ün Haraççı Mahallesi’nde oturan 75 yaşındaki Yusuf Akoğlu 40 milyon liralık büyük ikramiyeyi kazanan 4336149 numaralı çeyrek bileti mahalleye gelen seyyar bayiden almış.

6 ay önce eşini kaybeden 3 çocuk babası Yusuf Akoğlu, torunlarından biriyle birlikte yaşadığı öğrenildi. Çiftçi emeklisi olan Akoğlu’nun maddi durumunun da kötü olduğu öğrenildi. "PARAYI ALMAYA GİTTİ" Akoğlu’nun komşusu olan Ahmet Babacan, "Talihli komşumuzdu. Sabah buraya gazeteler geldi. O geldi şuraya oturdu. Gazetelere baktı. Sonra dedi ’Bana büyük ikramiye çıkmış’ dedi. Bir kaç arkadaş daha baktı. Sonra arkadaşın biri ’Al onu koy cebine’ dedi. Sonra aldı bileti şu masaya geçti. 2 - 3 saat o masada oturdu. Emin olamadı.