TTNET Fiber İnternet Sorgulama

TTNET Fiber İnternet Sorgulama yapmak için aşağıdaki harita üzerinde fiber simgesini bulunduğunuz binanın üzerine taşıyarak Fiber İnternet Sorgula linkine tıklayınız. Bulunduğunuz bölgede fiber internet olup olmadığını Fiber İnternet Sorgulama linkine tıklayarak ya da aşağıdaki TTNET Fiber TTNET Fiber İnternet Sorgulama ekranından öğrenebilirsiniz.

TTNET Fiber İnternet Sorgulama EkranıYukarıdaki TTNET Fiber Sorgulama ekranında "Lokasyon" linkine tıkladıktan sonra İl, İlçe, Mahalle, Cadde/Sokak Adres Bilgileri ile fiber sorgulama yapabilirsiniz.

TTNET Fibernet Nerelerde var?

Ttnet’in en gelişmiş ve en hızlı internet hizmeti olarak duyurulan Fibernet, 20 Mbps, 50 Mbps ve 100 Mbps gibi şu an dünya üzerinde son kullanıcıya ulaşan en yüksek hızları Türk tüketicisine sunuyor. TTNET FİBERNET hizmeti, yüksek hızla internete bağlanmak isteyen müşterileri için en çok tercih ettiği alternatifler arasında yer almaktadır. TTNET kalitesini ADSL konusunda yaşayan üyeler, Son günlerde hızla artan internet imkanları dikkate alındığında artık bağlantı hızı olarak 100 Mbps’e kadar yükselmektedir. Bu nedenle internetlerini daha hızlı kullanmak isteyen müşteriler en kaliteli ve kesintisiz internet!in TTNET’te olduğu bilinildiğinden, çok sayıda abone FİBERNET hizmeti için başvuruda bulunuyor.

Fakat TTNET FİBERNET hizmetinden yararlanmak isteyenler “TTNET FİBERNET nerelerde var olup olmadığını yada bulunduğum yerde bu hizmeti alabilir miyim yok internet hızım çok yavaş mı olur?”gibi sorular yer almaktadır. TTNET FİBERNET altyapısı belki birkaç yıl öncesine kadar bu kadar hızlı ve çok gelişmiş değildi . Ama günümüzde FİBERNET ağının ülke genelinde pek çok yere yayıldığını söylemek yanlış olmaz. İlk başlarda yalnızca belli yerleşim yerlerinde, lüks semtlerde ve yaşam alanlarında bulunan FİBERNET ağı, artık pek çok il ve ilçeyi kapsıyor.

Her ne kadar FİBERNET ağı ülke genelinde son derece yaygın hale gelmeyi başarsa da halen kapsama alanına girmeyen il ve ilçeler de bulunmakta… Sizin bulunduğunuz bölgede FİBERNET hizmet kalitesinin ne seviyede olduğunu öğrenmek için ise TTNET abone merkezlerine danışabilirsiniz. Yine de bilmelisiniz ki bölgenizde FİBERNET hizmetinin olması, kesin olarak 100 Mbps hızıyla internete bağlanmanızı sağlayacak diye bir kaide yok. Bölgenin fiziksel koşullarının izin verdiği ölçüde yüksek hızda internete bağlanabileceğinizi bilmelisiniz.

Fibernet başvurusu nasıl yapılır?

TTNET’den fiber internet hizmeti almak için öncelikle Fibernet başvuru formunu doldurun. Fibernet başvurunuz yetkili personelimize geldikten sonra ilk olarak adres bilgileriniz kontrol edilecektir. Bulunduğunuz bölgede fiber internet hizmeti varsa ve size bu hizmet verilebilir olarak gözüküyorsa telefon ile aranarak bilgilendirileceksiniz. Fibernet başvurusunu yaptıktan sonra gün içerisinde cep telefonu numaranızdan aranacaksınız. Yoğunluğa göre arama işlemleri sıralanmaktadır.

TTNET Fibernet hizmetini almak için mevcut abonelerde hat sahibinin; yeni abonelerde ise başvuru yapacak kişinin kimlik bilgileri ve fotokopisi gerekmektedir. Adres bilgileriniz kontrol edildikten ve onay çıktıktan sonra başvuru süreciniz başlamış demektir. Türk Telekom ekipleri gerekli bağlantı işlemlerini evinizin kapısına kadar yapmaktadırlar. Fiber internet modeminiz ise isterseniz ücretsiz isterseniz taksitli olarak verilebilmektedir. Fiber internet kampanyalarına taahhüt vererek başvurduğunuzda fiber internet modemleri ücretsiz olarak verilmektedir. Taahhütsüz abone olmak istiyorsanız ayrıca 24 ay taksit seçenekleriyle Fibernet modemi alabilirsiniz. Fiber internet kurulum ve bağlama işlemleri Türk Telekom ekipleri tarafından ücretsiz olarak yapılmaktadır.

Fiber internet hizmetini alırken ne kadar hızlı olduğunu hissetmeniz için sadece bir şarkı dinlemeye başlamanız ve anında müziğin kulağınıza gelmesi bile yeterlidir. Fiber optik kablolaların veriyi ışık hızında aktarması sayesinde online oyunları da hiç takılmadan oynayabileceksiniz. Multiplayer olarak oynan takım oyunlarında artık çok daha fazla keyif alacaksınız. İnternet üzerinden film izlemek ya da film indirmek artık saatler sürmeyecek. Dakikalar içerisinde birkaç CD lik filmler bilgisayarınıza inmiş olacak. TTNET Fibernet nerelerde var olduğunu sorgulamak için Tıklayınız.

FİBER İNTERNET

asdTürk Telekom olarak, 170 yıllık tecrübesiyle adım adım örerek tüm şehirleri birleştiren dev bir fiber altyapı oluşturduk. Türkiye’yi layık olduğu çağdaş haberleşme altyapısına ve fiber teknolojisine kavuşturan Türk Telekom,bir çok yerde evlere ve binalara kadar fiber hizmetini Türk Telekom ile sözleşme imzalamış olan internet servis sağlayıcıların kullanımına sunuyor. Türk Telekom ile fiber hizmeti 81 ilde internet servis sağlayıcılar tarafından son kullanıcılara sunulabiliyor.

Değişmeyen bir Türk Telekom geleneği olan Türkiye’yi yeni teknolojilerle tanıştırmak misyonumuzla 81 ilde fiber dönüşümünü gerçekleştirerek Ülkemize en yaygın fiber alt yapısını sunuyoruz.

Bu hizmeti sadece yeni yerleşim alanları ve sitelerde değil mevcut yerleşim alanları ve ADSL kullanıcılarının olduğu noktalarda da sağlayacağız.

Fiber Optik Özellikleri:

Fiber optik, temelde bir sinyali iletmek için elektrik yerine ışığı kullanan bir iletim aracıdır. Optik fiberler saf camdan yapılan saç teli kalınlığında uzun ipliklerdir. Bu fiberler yansıtıcı bir kılıfın içine doldurulur, böylece ışık fiberlerin içine hapsedilir. Kablonun en dışı ise koruyucu bir kılıfla kaplanır. Böylece Fiber optik kablolar ile daha uzun mesafelere daha yüksek değerde veri aktarımı ışık hızı diye tabir edilen en yüksek hızla iletilir.

Fiber optik kablolar çevresel şartlara karşı çok iyi korunduklarından çevresel şartların ağır olduğu nemli, rutubetli ve aşırı yağışlı ortamlardan etkilenmeyerek her zaman tutarlı bir bağlantı sunar.

Fiber kablolarda dışarıdan içeriye doğru hiçbir etkileşim olmadığı gibi dışarıdan içeriye doğru da hiçbir sızıntı olmaz ve bilgi en güvenli şekilde çok uzak mesafelere bozulmadan taşınabilir.

Üretildikleri madde, fiziksel boyutları, sızdırmazlık gibi özellikleri dikkate alındığında fiber optik kablolar çok uzun süreler değişiklik ihtiyacı duymaz. Bu özelliği de fiber optik haberleşme sistemlerini çevreye en duyarlı haberleşme sistemleri olarak öne çıkarıyor.

Fiber İnternetle Neler Yapılabilir?

Fiber internet sayesinde, 6 dakikada DVD, 58 saniyede 300 resim, 4 saniyede ortalama 50 dosya indirebilirsiniz*. Fiber internet; gerçek zamanlı etkileşim,(hızı etkileyen durumlar hariç) kesintisiz bağlantı sağlar. Fiber internet bağlantısı; akıllı ev, kişiselleştirilebilen TV, akıllı iletişim ağı, istediğinde seç izle video, bulut bilişim, online oyun, videokonferans, e-eğitim, uzaktan ameliyat, uzaktan hasta bakımı, akıllı enerji dağıtım şebekesi, yüksek güvenlikli ağ sistemleri gibi çok çeşitli uygulamaları mümkün kılar.

Fiber İnternet Nasıl Başvururum?

Türk Telekom’un hizmet sunduğu İnternet servis sağlayıcılardan biri ile irtibat kurarak Türk Telekom altyapısının kullanıldığı Fiber İnternet veya yüksek hızlı internet abonesi olabilirisiniz.

Fiber altyapısına dair verilen bilgiler yaklaşık değerlerdir. Tecrübe edeceğiniz hız değerleri şebeke altyapısı, bina/hane içi kablolama, hatların yoğunluğu, sunucuların veya bilgisayarınızın performansı gibi faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterebilecektir.