Torba Yasa ile Spor Kulüplerinin Borçları Nasıl Yapıladırılıyor

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Torba Yasa ile Spor kulüplerinin borçları nasıl yapıladırılacak? 2014 Vergi ve Prim Affından Yararlanın. Vergi ve prim affı konusunda merak ettiklerinizi ve cevapları burada. 2014 torba yasa ile spor kulüpleri borçları nasıl yapılandırılacak?

Türkiye'de tüm spor kulüplerinin devlete borçları malum. Peki hazırlanan 2014 torba yasa spor kulüpleri için af var mı?

Futbol kulüplerinin en acil ödemeleri gereken öncelikle futbolcuların transfer taksitleri ve maaşlar. Kulüpler bunları ödemediğinde konu UEFA ya da futbol mahkemelerine taşınıyor.

Sonuç olarak geriye acil olmayan borç olarak devlete ödenmesi gereken vergi ve ssk borçları kalıyor. Kanun koyucu tüm futbol kulüplerinin borcu olduğunu düşünerek prim borçlarını diğer mükelleflere göre ayrıcalıklı olarak yeniden yapılandırdı.

Yeni torba yasa ile spor kulüplerinin vergi borçlarını 42 taksitle ödeme imkanı tanınıyor. Her tahsiti 2 aya yaydığımızda 84 ayda devlete olan borçlarını ödeyebilecekler.

Yeni yasa ile vergi borçları yapılandırılan spor kulüplerinin anapara borçları aynı kalıyor, vergi faizleri 2/3 oranında düşüyor. 3 TL faiz borcu varsa bunun 2 TL'sini devlet siliyor, alacağı vergi borcundan feragat ediyor.