TC Kimlik Kartı Nasıl Alınır

Sunday, March 29, 2020
TC Kimlik Kartı'nın yakın zamanda yasal olarak nüfus cüzdanın yerine geçerek, vatandaşlık kartı olarak kullanılacağını belirterek yazımıza başlayalım. TC Kimlik Kartı'nın kullanımın yaygınlaşması için pilot uygulama kapsamında, Bolu ilinde ikamet eden vatandaşlarımıza verilmeye başlanmıştır.
T.C. Kimlik Kartı ile e-devlet sistemine giriş yapabilmeniz için iki yöntemi anlatacağız.

Standart Kart Okuyucu ile e-devlet'e giriş : Bu yöntemde TC Kimlik Kartı ve PIN ile E-Devlet Kapısı'ndan giriş yapabilirsiniz. Bilgisayarınızda standart kart okuyucu sürücüsü ve AKİS sürücüsü kurulu olması gerektiğini unutmayınız.

Kart Erişim Cihazı ile giriş : Bu yöntem de ise sahip olduğunuz bir KEC ile www.turkiye.gov.tr'nin belirleyeceği politika ile giriş yapabilirsiniz. Giriş, ilk etapta Kart, PIN ve Parmak İzi üçlüsü kullanılarak yapılmaktadır. Bu yöntem standart kart okuyucuya göre çok daha güvenli bir giriş yöntemidir. Kart Erişim Cihazı ile giriş yönteminde bilgisayarınızda KEC Sürücüsü ve OYA kurulu olmalıdır.

Bunları da inceleyebilirsiniz/h3>


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım