İGDAŞ Fatura Sorgulama, İtiraz ve Fatura Ödemesi Nasıl Yapılır?

İGDAŞ Online İşlemler sayfasında İGDAŞ Fatura Sorgulama, doğalgaz fatura itirazı, fatura borç sorgulama, İGDAŞ fatura ödeme, fatura gecikme bedeli, igdaş faturalarını nereye ödeyebilirim işlemlerini, tc kimlik no ile İGDAŞ websitesi ve e-devlet üzerinden yapabilirsiniz.

İGDAŞ Resmi Websitesi ve e-Devlet Üzerinden Yapılabilen Doğalgaz İşlemleri Nelerdir?

Bireysel ve kurumsal Doğalgaz bağlantı sözleşmesi, Abonelik (Kullanım) Sözleşmesi, Sözleşme Fesih Başvurusu, Proje Onay Durumu Görüntüleme, Gaz Açma Randevusu Sorgulama, Yeni Randevu Alma veya Randevu Tarihi Değiştirme, Faturalarınız ile ilgili;Fatura Bilgisi Sorgulama, Fatura Hesaplama, Fatura Tahakkuku, Fatura Ödeme, Sabit Ödeme Sözleşmesi, Fatura İtirazı ve Sayaç Kontrol Talebi işlemlerini yapabilirsiniz.

E-Devlet ile İGDAŞ Fatura Sorgulama ve Fatura Ödeme İşlemleri Nasıl Yapılır?

İGDAŞ (İstanbul Gaz Dağıtım Sanayi ve Ticaret A.Ş.) borç sorgulama ve doğalgaz fatura ödemeleriniz TC Kimlik NO ve e-Devlet şifresi ile giriş yaparak e-Devlet üzerinden yapabilirsiniz.

İGDAŞ Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İGDAŞ fatura borcunuzu www.igdas.com.tr ve www.turkiye.gov.tr websitesi üzerinden öğrenebilirsiniz. Ayrıca İGDAŞ fatura bilgileriniz, borç ödeme ve diğer sorularınız için 0212 153 0000 no'lu İGDAŞ müşteri merkezini arayabilirsiniz.

Doğalgaz Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır?

İGDAŞ resmi internet sitesi www.igdas.com.tr giriş yaptıkran sonra ekranın sağ üst kısımda "Online İşlemler" linkine tıklayın. Bu sayfada abonelik işlmeleri, faturalandırma, hizmet ve ödeme noktaları, tarifeler ve sertifikalı firmalar bilgilerine ulaşabilirsiniz.

İGDAŞ Hizmet Binaları için >>>

İGDAŞ Vezneleri için >>>

İGDAŞ-İSKİ Ortak Ödeme Noktaları için >>>

İGDAŞ gecikme bedeli ne kadar?
İGDAŞ, TEDAŞ gibi kurumların faturalara yansıttığı gecikme faiz oranı aylık yüzde 1.4 düzeyin-deyken, Turkcell ve Vodafone'da yüzde 4'e, TTNet ve Türk Telekom'da ise yüzde 4.5'e çıkıyor.
İGDAŞ faturamı nasıl görebilirim?
İGDAŞ Online İşlemler sayfasını www.igdas.com.tr ziyaret edebilir ya da tc kimlik no ile e-devlet şifrenizi sisteme girerek yapabilirsiniz. E-devlet'e giriş yaptıktan arama alanına "igdaş borç sorgulama" yazıp, gelen sonuçlardan ilgili linke tıklayın.
İGDAŞ Fatura Sorgulama Nasıl Yapılır
İGDAŞ faturası nereye ödenir?
Doğalgaz faturaları İGDAŞ veznelerine ve yetkili fatura ödeme merkezlerine ödeme yatırılabilirsiniz. Doğalgaz faturanızın belirtilen son ödeme tarihine kadar ödenmiş olması gerekiyor.
İGDAŞ fatura son ödeme tarihi geçerse ne olur?
Doğalgaz faturanızı son ödeme tarihinden sonraki 15 iş günü içinde ödemezseniz, 3 gün öncesinde ihbarname yollanarak sayaç vanası aparatlanır ve gaz kullanıma kapatılır. Gazı kendiniz açmanız durumunda usulsüz kullanım cezası ödersiniz.
PTT doğalgaz faturası alıyor mu?
Anlaşmalı doğalgaz dağıtım şirketlerinin aboneleri, doğalgaz fatura ödemelerinizi PTT işyerlerinden yapabilirsiniz. Ayrıca Pttmatikler ile posta çeki hesap sahibi müşterilerimizce İnteraktif Posta Çeki Hesabı (İPÇ) sisteminden PTT işyerlerine uğramadan da ödeme yapabilirsiniz.
İGDAŞ hangi bankalarla anlaşmalı?
İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İGDAŞ, doğal gaz fatura ödemelerinde uygulayacağı kredi kartı ile vade farksız taksit kampanyasını sürdürebilmek için Akbank, Denizbank, Garanti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Kuveyt Türk, QNB Finansbank, Türkiye Finans, Vakıfbank, Alternatifbank, ICBC Bank, TEB, ING


Türkiye Şehirleri Doğalgaz Borç Sorgulama Linkleri