Emekli Maaşı Öğrenme

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Emekli maaşı sorgulama ve hesaplama ekranında emekli maaşı nasıl öğrenilir? SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için ayrı ayrı emekli maaşı hesaplama işlemleri nasıl yapılır adım adım detaylarıyle ve video sunum eşliğinde anlatacağız.
Uzun yıllar çalışıp, emek harcayan her birey emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. Ayrıca emekli olduktan sonra ne kadar emekli maaşı alınacağı da merak konusudur. Kişilerin emekli olabilmeleri için herhangi bir sosyal kuruma bağlı olmaları ve bu kuruma belirli bir süre hizmet etmeleri gerekir. Ayrıca kişiler ne kadar emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabucak halletmek isterler.

Uzun yıllar çalışıp, emek harcayan her birey emekli olup rahat bir yaşam sürmek ister. Ayrıca emekli olduktan sonra ne kadar emekli maaşı alınacağı da merak konusudur. Kişilerin emekli olabilmeleri için herhangi bir sosyal kuruma bağlı olmaları ve bu kuruma belirli bir süre hizmet etmeleri gerekir. Ayrıca kişiler ne kadar emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabucak halletmek isterler. Bu yazımızda biz sizlere SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı için ayrı ayrı emekli maaşı hesaplama işlemini anlatacağız.

SSK Emekli Maaşı Hesaplama Video

SSK emekli maaşı hesaplama işleminde malullük, işe başlama tarihi ve iş gücü kaybının olup olmadığı gibi unsurlar önemli bir yer tutmaktadır. Ayrıca emekli maaşı hesaplama işleminde SSK’dan sigortalı olarak işe başlanan tarih son derece önemlidir. SSK emekli maaşı hesaplama işlemi Sosyal Güvenlik Kurumu’nun resmi internet sitesi üzerinden yapılmaktadır. Emekli maaşı hesaplama işlemi için gerekli olan link size yazının üst kısmında verilmiştir. SSK emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabuk yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz ve uygulayınız.

 • SSK emekli maaşı hesaplama yapabilmek için ilk olarak yazının üst kısmında size verilmiş olan ilgili linke tıklayınız.
 • SSK emekli maaşı hesaplama yapabileceğiniz ilgili linke tıkladıktan sonra açılan sayfada T.C kimlik numaranızı, SSK sicil numaranızı, baba adınızı, nüfusa kayıtlı olduğunuz ili ve doğum tarihinizi yazınız.
 • Tüm bu bilgileri girdikten sonra "Sorgula" butonuna basınız. Eğer yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa "Temizle" butonuna basabilirsiniz.
 • Böylelikle SSK emekli maaşı hesaplama işlemini tamamlayınız.

BAĞ-KUR Emekli Maaşı Hesaplama

Yazımızın bu kısmında sizlere BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. BAĞ-KUR’dan sigortalı olan kişilerin belli bir zamana kadar prim yatırmaları gerekir. Alınacak olan emekli maaşı da yatırılan bu primlerin miktarına göre belirlenir. Ne kadar yüksek prim yatırılırsa o kadar yüksek emekli maaşı bağlanır.

BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemi iki şekilde yapılabilmektedir. BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini hem şifre ile hem de şifresiz olarak yapabilirsiniz.

E-Devlet Şifresiyle BAĞ-KUR Emekli Maaşı Hesaplama

E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama yapabilmeniz için bir e-devlet şifrenizin olması şarttır. Eğer E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız size yakın herhangi bir PTT şubesine giderek yalnızca 2 TL karşılığında E-Devlet şifrenizi öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları uygulayınız.

 • Yazının üstünde size BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama yapabileceğiniz ilgili link verilmiştir. Yazının üstünde size verilen bu linke tıklayınız.
 • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna basınız.
 • Butona bastıktan sonra açılan sayfada T.C kimlik numaranızı ve E-Devlet şifrenizi giriniz.
 • "Sisteme Giriş Yap" butonuna tıklayınız.
 • Böylelikle BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Şifresiz Olarak BAĞ-KUR Emekli Maaşı Hesaplama

Şifresiz olarak BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla ve çabucak yapabilmeniz için lütfen aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz ve uygulayınız.

 • Yazının üstünde BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemi için gerekli olan bir link verilmiştir. Bu linke tıklayınız.
 • Linke tıkladıktan sonra açılan sayfada T.C kimlik numaranızı yazınız.
 • "Kurumu" bölümünden uygun seçeneği seçiniz.
 • Size kutucukta verilen karakterleri "Güvenlik Kodu" kısmındaki boşluğa yazınız.
 • Ardından "Sorgula" butonuna basınız.
 • Tüm bu işlemlerden sonra BAĞ-KUR emekli maaşı hesaplama işlemini yapabilirsiniz.

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Hesaplama

Şifresiz olarak Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işlemini kolaylıkla tamamlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanızı tavsiye ederiz.

 • Yazının üst bölümünde size Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama yapabileceğiniz bir link verilmiştir. Bu linke tıklayınız.
 • Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama için "Derece, Kademe ve Ek Gösterge" seçeneklerinden size uygun olana tıklayınız.
 • Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama için "Makam+Temsik+Görev Tazminat Gösterge"niz varsa giriniz.
 • Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama için Hizmet yıl ve ayınızı doğru bir biçimde giriniz.
 • Ardından Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama için kıdem yılı ve ikramiye yılınızı giriniz.
 • Son olarak Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama için aylık tarihi, pay/payda ve kademe tazminat ek gösterge sekmelerini giriniz.
 • Böylelikle Emekli Sandığı emekli maaşı hesaplama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA

Uzun yıllar boyunca çalışıp ardından emekli olmak şüphesiz her bireyin arzuladığı bir durumdur. Kişilerin emekli olabilmeleri ve emekli aylığı alabilmeleri için herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olmaları, sigortalı olarak çalışmaları ve bağlı oldukları Sosyal Güvenlik Kurumu’na prim ödemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde kişilerin emekli olabilmeleri ne yazık ki söz konusu değildir. Kişiler için sağlıklarından sonra en önemli şey şüphesiz ki emekliliktir. Kişilerin bağlı oldukları kurumlar; eğer SSK ise 4A, BAĞ-KUE ise 4B, Emekli Sandığı ise 4C olarak da bilinmektedir. Bu yazımızda sizlere emekli maaşı sorgulama işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Emekli maaşı sorgulama işlemi E-Devlet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. E-Devlet uygulaması ile birçok işlem internet üzerinden çok vakit kaybetmeden kolaylıkla yapılabilmektedir. Peki E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama işlemi nasıl yapılmaktadır?

E-Devlet Üzerinden Emekli Maaşı Sorgulama

E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama işlemini yapabilmeniz için bir E-Devlet şifrenizin olması şarttır. Aksi takdirde E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama yapamazsınız. Eğer E-Devlet şifrenizi bilmiyorsanız emekli maaşı sorgulama için ne yapacaksınız? E-Devlet şifrenizi size yakın olan herhangi bir PTT şubesine giderek yalnızca 2 TL karşılığında öğrenebilirsiniz. E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama işlemini kolay bir şekilde yapabilmeniz için lütfen aşağıdaki adımları dikkatlice okuyunuz ve uygulayınız.

 • Yazının üst kısmında E-Devlet üzerinden emekli maaşı sorgulama yapabileceğiniz bir link verilmiştir. Bu linkler SSK emekli maaşı sorgulama için 4A, BAĞ-KUR emekli maaşı sorgulama için 4B ve Emekli Sandığı emekli maaşı sorgulama için 4C olarak ayrı ayrı verilmiştir. Emekli maaşı sorgulama yapabilmek için bu linklerden size uygun olana tıklayınız.
 • Linke tıkladıktan sonra emekli maaşı sorgulama için açılan sayfada "Kimliğimi Şimdi Doğrula" butonuna basınız.
 • Butona bastıktan sonra emekli maaşı sorgulama için açılan sayfada ilk olarak T.C kimlik numaranızı ardından E-Devlet şifrenizi yazınız.
 • Emekli maaşı sorgulama için tüm bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdikten sonra "Sisteme Giriş Yap" butonuna tıklayınız.
 • Böylelikle emekli maaşı sorgulama işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Şifresiz Olarak Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli maaşı sorgulama işlemi Esgm üzerinden şifresiz olarak yapılabilmektedir. Emekli maaşı sorgulama ve benzeri işlemlerinizi ESGM’nin internet sitesi üzerinden kolayca yapmanız mümkündür. Şifresiz olarak emekli maaşı sorgulama işleminin nasıl yapıldığını size yazımızın bu kısmında anlatacağız. Şifresiz olarak emekli maaşı sorgulama için bir link size yazımızın en üst kısmında verilecektir. Emekli maaşı sorgulama işlemini kolayca ve sorunsuz bir şekilde yapabilmek için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • Şifresiz olarak emekli maaşı sorgulama yapabileceğiniz bir link size yazının üst kısmında verilmiştir. Emekli maaşı sorgulama işlemine başlamak için linke tıklayınız.
 • Emekli maaşı sorgulama için linke tıkladıktan sonra açılan sayfada "Uyruk" kısmını size uygun şekilde işaretleyiniz.
 •  Emekli maaşı sorgulama için T.C kimlik numaranızı giriniz.
 • Emekli maaşı sorgulama için "Cilt No" kısmını doldurunuz.
 • Emekli maaşı sorgulama için doğum yılınızı seçiniz.
 • Emekli maaşı sorgulama için size kutucukta verilen karakterleri "Güvenlik Kodu" bölümündeki boşluğa yazınız.
 • Emekli maaşı sorgulama işlemini tamamlamak için "Sorgula" butonuna basınız.
 • Sorgulama butonuna bastıktan sonra açılan sayfadan emekli maaşı sorgulama işleminizi tamamlayınız.

E. Çağrıcı

e-Mail : e.cagrici@turkiye-rehberi.net - Çağrıcı Google+ Yazıları İçin »
SEO Uzmanı Yazar E. Çağrıcı'nın Sigorta Sorgulama ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - Emeklilik Sigorta Prim