BETAV LYS'de İlk 50'ye Giren Öğrencilere Otomobil Verecek

Friday, December 4, 2020
Bitlis Eğitim ve Tanıtım Vakfı (BETAV), bu yıl yapılacak Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS)'nda Türkiye genelinde ilk 50'ye giren öğrencileri otomobille ödüllendirecek.

Başarılı öğrencilere verdiği destekle dikkat çeken BETAV, bu sene LYS'de ilk 50'ye giren Bitlisli öğrencilere otomobil hediye edeceğini duyurdu. Vakıf, başarılı öğrencilerin yanı sıra öğretmenleri de ödüllendireceğini açıkladı.
1987 yılında maddi imkânsızlıklar nedeniyle okumakta zorlanan gençlere burs vermek için bölge işadamları ve bürokratları tarafından kurulan BETAV, 22 öğrenci ile başladığı burs sayısını 700'e çıkarırken, toplam 5 bin öğrenciye verdiği bursla kendi alanında bir rekora imza attı. Vakıf ayrıca Bitlis'e kazandırdığı toplam 179 derslikli 7 okul, 1200 yatak kapasiteli öğrenci yurtları, spor tesisleri, öğretmen lojmanları ile Bitlis'te eğitim alanında büyük başarılara imza attı.

Geçen yıl yapılan LYS'de Türkiye 25'incisi olan İrem Ceren Doğan'a otomobilin anahtarını Başbakan Recep Tayyip Erdoğan vermişti.

CİHAN
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım