YGS ile ilgili önemli açıklamalar

Tuesday, October 20, 2020
YGS’ye sayılı günler kala öğrencilere önemli uyarılarda bulunan Sistem Dershaneleri Rehber Öğretmeni Özcan Aladağ, "Öğrenci öncelikle başaracağına inanmalıdır ve kendine güvenmelidir" dedi
YGS’ye bir hafta kala önemli açıklamalarda bulunan Sistem Dershaneleri Rehber Öğretmeni Özcan Aladağ, öğrencinin öncelikle kendine güvenmesi gerektiğini vurguladı. YGS sorularının bilinenin aksine zor olmadığını belirten Aladağ, her alanda zor soru oranın yüzde 5 olduğunu ve bu nedenle YGS'nin deneme sınavlarına benzer olacağını ifade etti.

Öğrencinin zor gelen sorulara takılıp vakit kaybetmemesi gerektiğine dikkat çeken Aladağ, bu sorulara işaret koyarak tüm sorular bittikten sonra tekrar gözden geçirmelerinin daha sağlıklı olacağını söyledi.

SINAVLA İLGİLİ KONUŞMALARDAN UZAK DURUN

"Sınavdan iki gün önce öğrenci kesinlikle ders çalışmamalı ve günü dinlenerek sakin bir ortamda, sevdiği işlerle uğraşarak geçirmeli" diyen Aladağ, aynı zamanda öğrencinin sınavla ilgili konuşmalardan uzak durması gerektiğini de kaydetti.

Öğrencinin sınava başladığında her şeyi unuttum duygusuna kapıldığını dile getiren Aladağ, bunun birkaç soru yanıtladıktan sonra ortadan kalkacağını bildirdi.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım