YGS Şifremi Unuttum Yeni Şifre Nasıl Alınır

Tuesday, October 20, 2020
YGS şifresi ve aday işlemlerinizi yönetebileceğiniz ve sınav giriş bilgilerine ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr sayfasından ulaşabilirsiniz. YGS sınavında 160 soru vardır ve 160 dakika süre verilir. 40 türkçe, 40 sosyal bilimler, 40 matematik ve 40 fen bilimleri soruları bulunacaktır.
1 nisan 2012 pazar günü saat 10.00'da başlayacak olan 2012 YGS için öğrencilerin sınava girecekleri yerler açıklandı.

Sınava gireceğiniz yerleri öğrenmek için aşağıdaki linki tıklayarak tc kimlik no ve şifrenizle sisteme giriniz ve açılır menüden 2012 ösys seçeneğini seçiniz. Gelen sayfada sol menüde alt kısımda sınava giriş bilgilerim tıklayınız:

2012 YGS Giriş yerleri bilgisi öğrenmek isteyen kimi adaylar ÖSYM aday işlemler menüsü aday şifresini unutmuş. ÖSYM aday şifrenizi nasıl alacağınızı buradan öğrenebilirsiniz.

Kişisel bilgi niteliğinde olan sınav sonuçlarını adayların kendilerinin edinmelerine imkân sağlamak amacıyla, ÖSYM tüm sınav sonuç öğrenme işlemlerini adayın T.C. Kimlik Numarası ve kişisel şifresi ile edinmesini temin edecek bir otomasyon sistemini uygulamaktadır.

Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler.

Bunun için belirtilen internet adresinden "Şifremi Unuttum" alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı yeni şifrelerini edinmek zorundadır.
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım