Bedelli Askerlik Köşk'ten Onay Bekliyor

Saturday, December 5, 2020
Bedelli Askerlik için geri sayım devam ediyor. Gözler meclisden jet hızıyla geçirilen ve Köşk'ten Onay Bekleyen Bedelli Askerlik Yasa tasarısında.
Bedelli Askerlik Çumhurbaşkanı tarafından imzalandıktan sonra resmi gazetede yayınlanacak ve sonrasında bedelli resmi başvuruları yapılacak. Peki Bedelli Askerlik'tnen kaç kişi yararlancak. Bedelli ücreti ne kadar, ilk taksit ne zaman yatırılacak. Tüm bu soruları milli savunma bakanı İsmet Yılmaz yanıtladı.

Bedelli Askerlik ilk taksiti kanun Çumhurbaşkanı Gül tarafından imzalanıp resmi gazete yayınlanmasını ardından Bedelli hakkı kazananlar Bedelli Askerlik ücretinin yarısı olan, 15,000 TL'yi ilgili banka hesabına yatıracaklar. Geri kalan tutarı da başvuru tarihini müteakip 6 içinde yatırmaları gerekecek.

Bedelli Askerlik ilk taksiti yatırıldıktan sonra kişinin yoklama kaçağı ve varsa hakkında yakalama kararı kalkacak. Bedelli Askerlik ikinci taksit ödenmezse kişi kanundan elde ettiği kazanımları kaybedecek.

Bedelli Askerlik'den 465 bin civarında yükümlü yararlanabilecekken, önceki yıllarda çıkarılan bedelli askerlik verilerine göre toplam yükümlülerden ancak yüzde 20'si Bedelli Askerlik hakkını kullanmaları bekleniyor. Bu da yaklaşık 90,000 kişinin devlete 3 milyar TL gelir getirmesi anlamına geliyor.

Bedelli Askerlik Çumhurbaşkanı Tarafından Ne Zaman İmzalanacak

Bedelli Askerlik ile ilgili linkler

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım