Bedelli Askerlik Gözler Çankaya'da

Monday, January 25, 2021
Bedelli Askerlik düzenlemesinde Gözler bir kez daha Çankaya'da. 30 Kasım 2011 tarihinde mecliste oylanarak tasarı haline getirilen Bedelli Askerlik kanun tasarısı Cumhurbaşkanı'nın onayını bekliyor.
Bedelli Askerlik yasa tasarısı imza süreciyle ilgili bir gazetecinin "Bedelli Askerlik yasa tasarısında merakla beklenen imza sürecin ne durumda sorusuna", Cumhurbaşkanı Abdullah Gül "Onu da inceliyoruz" diyerek kısa bir yanıtla geçiştirdi.

Cumhurbaşkanı'nın daha önceki demeçlerinde Bedelli Askerlik ile ilgili kamu vicdanı yara almamalı uyarısı yapmıştı. Bedelli Askerlik bekleyenler yasanın biran önce imzlanıp Resmi Gazete'de yayınlanmasını beklerken, Cumhurbaşkanı'nın Bedelli Askerlik Yasası'nı hukukçu kurmaylarına Cumhurbaşkanı meclisden kendisine onay için gelen kanun tasarılarını 15 gün içinde ya onaylayıp ya da meclise gerekli değişiklikler için iade etmesi gerekiyor. Cumhurbaşkanı ne zaman bedelli askerliği onaylayacak, bedelli askerlik imza çekincesi neler, son çıkarılan 2011 Bedelli Askerli'de önümüzdeki 3 için de Gül'ün Bedelli Askerlik Yasa Tasarısını imzalayıp imzalamayacağı merakla bekleniyor.

Bedelli Askerlik ile ilgili linkler

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım