Şifresiz ve eDevlet Şifresiyle Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır

Friday, January 15, 2021
Bugün yazımızda yıllarca SGK'ya prim yatırdıktan sonra emekli olan vatandaşlarımızın SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emekli maaşlarını şifresiz ve e-Devlet şifresi ile nasıl öğrenebileceklerini ekran görüntüleri ve video sunum eşliğinde anlatacağız.
e devlet şifresiyle giriş

Dikkat

SGK e-SGM sistem çalışması nedeniyle, Emekli Maaşı uygulamaları geçici olarak www.turkiye.gov.tr web sitesinden hizmet vermektedir.

Emekli Maaşı Sorgulama

Ne Zaman Emekli Olabilirim

Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama

e-Devlet Şifresi ile Emekli Maaşı Sorgulama


e Devlet Şifresi ile Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır ?

1. Adım : turkiye.gov.tr adresine girdiğinizde açılan ekranın sağ üst köşesindeki "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.
e devlet girişi


2. Adım : Açılan ekranda karşınıza çıkan "e-Devlet Şifresi", "Mobil İmza", "Elektronik İmza" ve "TC Kimlik Kartı" ile e-Devlet'e giriş seçeneklerinden en yaygın olan "e-Devlet Şifresi" alanına TC Kimlik No ve e-Devlet Şifresi bilgilerini girdikten sonra "Sistem Giriş Butununa" tıklayın.
e devlet şifresiyle giriş


E-Devlet üzerinden yapacağınız e-devlet emekli maaşı sorgulama için bir şifrenizin olması gerekir. Eğer şifreniz yoksa herhangi bir PTT şubesinden başvurunuz karşılığında şifre edinebilirsiniz. Şifrenizi edindikten sonra aşağıdaki maddeleri uygulayınız ve emekli maaşı sorgulamanızı yapınız.

3. Adım : SGK'dan alacağınız emekli aylığı öğrenmek için durumuza uygun sırayla aşağıdaki ekranlara tıklamanız yeterli.

SSK’dan emekli iseniz 4A Emekli Aylık Bilgisi, Bağ-Kur’dan emekli iseniz 4B Emekli Aylık Bilgisi ve Emekli Sandığı'dan emekli iseniz 4C Emekli Aylık Bilgisi linklerine tıklayın.

SSK Emekli Maaşı Sorgulama

SSK Emekli Maaşı Sorgulama


Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama

Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama


Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama

Emekli Sandığı Emekli Maaşı Sorgulama


e-Devlet Şifresiyle Emekli Maaşı Sorgulama Video Anlatım


Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

Emekli Maaşı Sorgulama işlemlerini aşağıdaki SGK e-SGM ekranından şifresiz öğrenmek için SSK emeklileri "Emekli Aylık Bilgisi 4A", Bağ-Kur emeklileri "Emekli Aylık Bilgisi 4B" ve Emekli Sandığı Emeklileri "Emekli Aylık Bilgisi 4C" linklerine tıklayarak öğrenebilirler.

1. Adım : Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama almak için TC Kimlik No, nüfusa kayıtlı il, cilt no, doğum yılı ve güvenlik kodu'nu girin.
ssk emekli maaşı sorgulama


2. Adım : Gelen ekranda 3. sırada listelenen "Hizmet Dökümü" linkine tıklayın.
emekli maaşı


3. Adım : SSK'lı iseniz "4 A Hizmet Dökümü" Bağkur'lu iseniz "4 B Hizmet Dökümü" seçiniz.
SSK Emekli Maaşı Sorgulama Şifresiz


4. Adım : Gelen ekranda sigortalı hizmet dökümü detayını bulacaksınız. SSK Sicil No, ödenen prim gün sayısı, iş yeri no, il, şube, dönem, işe giriş tarihi, kazanç ve işten çıkış tarihi bilgileri görüntülenecek.
SGK Emekli Maaşı Sorgulama


Şifresiz Emekli Maaş Sorgulama ekranında ayrıca tescil kaydı tesbiti, emekli aylık bilgisi, işgöremezlik ödeme, sağlık provizyon sorgulama, GSS tescil sorgulama ve 4C İsteğe Bağlı bilgilerini sorgulayabilirsiniz.


Şifresiz Emekli Maaşı Sorgulama Video Anlatım

Etiketler

emekli, emekli maaşı, emekli maaşı sorgulama, emekli maaşı hesaplama, e devlet emekli maaşı sorgulama, şifresiz emekli maaşı sorgulama, tc ile emekli maaşı sorgulama, ssk sorgulama, ssk hizmet dökümü, sigorta sorgulama, e devlet kapısı, e devlet, e devlet şifresi
Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım