Yurt Dışı Seçmen Sorgulama

Friday, April 3, 2020
Yurt Dışı Seçmen Sorgulama ve Nerede Oy Kullanacağınızı sorgulamak için TC Kimlik No girerek yurt dışı seçmen kütüğü kaydınızı öğrenebilirsiniz. Yurt Dışı Seçmen Sorgulama işlemi için linki takip edebilir ya da bu sayfada aşağıda açılan YSK'nın Yurt Dışı Seçmen Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.
Yaklaşan 2011 genel seçimlerinde oyunuzu nerede kullanabileceğiniz, seçmen bilgileri ile Yurt Dışı Seçmen Kütüğü kaydınızı Yüksek Seçim Kurulu Sayfasından yapabiliyorsunuz. Aşağıda ekranda TC Kimlik No girdikten sonra sistemin otomatik ürettiği doğrulama bilgisini de girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Gelen sorgulama sonucu sayfasında TC Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve Adres bilgilerini bulacaksınız.

Not: Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri askıdan indirilmiş olup, 31/03/2011 saat 17:00'dan sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. (Güncelleştirme Genelgesi Örnek:140/I madde 7)

Yurt Dışı Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Yurt Dışı Seçmen Sorgulama


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım