Yaşını ve yılını dolduran SSK'lılar nasıl emekli olur

Friday, July 10, 2020
ssk prim indirimi Yaşını ve Yılını dolduran SSK'lılar, nasıl emekli olabilecek! Emeklilik, yaş, gün, Türkiye Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Kayseri Grubu, 1999 yılındaki yasal düzenleme ile emekliliklerinin yaşa takıldığını ve bugüne kadar kimsenin kendi sorunları ile ilgili çözüm üretmediğini açıkladı. Grup, mağduriyetlerini İngilizce basın açıklaması yaparak ifade etti.
Türkiye Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Kayseri Grubu, 1999 yılındaki yasal düzenleme ile emekliliklerinin yaşa takıldığını ve bugüne kadar kimsenin kendi sorunları ile ilgili çözüm üretmediğini açıkladı. Grup, mağduriyetlerini İngilizce basın açıklaması yaparak ifade etti.

Türkiye Emeklilikte Yaşa Takılanlar Platformu Kayseri Grubu, Kayseri Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaptı. Platformun Kayseri Grubu Başkanı Hasan Sağlam, devletin kendilerini mağdur ettiğini belirtti. 90 dakikalık bir maça çıkıldığında devletin maçın kurallarını değiştirdiğini anlatan Sağlam, 1999 yılında iktidar ortağı üç partinin yasal düzenleme çıkardığını ve bugün AK Parti'nin bu yasal düzenlemeyi desteklediğini belirti.

Meclis'te yasal düzenleme ile ilgili oylamaya Bakan Faruk Çelik’in 'hayır' yönünde el kaldırdığını belirten Sağlam, “Sayın Başbakanımızın bizim sesimiz duymasını istiyoruz. Gerekiyorsa kendilerine yalvarıyoruz. 5 milyon insan ailesiyle birlikte mağdur. 1.5 milyon insan yaşa takılmış durumda. Bu konuda aileler yıkılıyor. İnsanlar iş bulamıyor. Devlet genç olduğumuzu ve çalışabileceğimizi söylüyor. İş için gittiğimiz yerde ise 25 yaşındaki insan dururken bizi almayacaklarını beyan ediyor. Bu sorunun çözülmesini istiyoruz.” dedi. Sağlam, milletvekillerinin 29 yaşında emekli olduğunu ve 8 bin Euro maaş aldığını, vatandaşın mağdur edilmesinin ise haksızlık olduğunu ifade etti.

Hasan Sağlam, daha önceki toplantılarında birçok kez açıklamada bulunduklarını ama seslerini duyuramadıklarını, bu kez mağduriyetlerini İngilizce duyurmak istediklerini belirtti. Yaş mağduru Muharrem Aslan’ın kızı Tuğba Gül Aslan, yaş mağdurları adına hazırlanan İngilizce basın açıklamasını okudu. İngilizce basın açıklamasının ardından grup olaysız bir şekilde dağıldı. Basın açıklamasını takip eden çok sayıda vatandaş, alkışlarla gruba destek verdi.Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım