Tüm Emeklilerin Ocak 2018 Emekli Maaşları Artıyor

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Hükümet tüm emeklilerin Ocak 2018 emekli maaşlarını artırıyor! İşte emekli maaş zamları ve ek ödeme oranları.

emekli maaşları 2018
Emeklilerin Ocak zammı adım adım yaklaşırken, milyonlarca emeklinin de son dakika araştırmaları hızla devam ediyor. 12.3 milyon emekliyi ilgilendiren ocak zammı ile ek ödeme tutarı da artacak. Bu rakamlar doğrultusunda yeni yıl maaş artışlarına kavuşacak olan vatandaşlar ise heyecanlı bekleyişlerini sürdürüyor. Ek ödeme oranının yüzde yüzde 4 ila 5'ten 8'lere çıkması gündemde. Buna göre emeklinin ek ödeme 2 kata çıkmış oluyor. İşte emekli maaşları ve ek ödeme oranları ile ilgili son ayrıntılar...

EMEKLİ MAAŞLARI NASIL DEĞİŞECEK?

Ayrıca ek ödeme oranının artırılması da gündemde. Talepler hayata geçerse ek ödeme oranı maaşın yüzde 8 ya da yüzde 9'una çıkarılabilecek.

Oran yüzde 8 olursa, emeklilerin ek ödeme tutarında 2 kata varan artışlar olabilecek.

Bin lira maaşı olan emekli aylık 50 yerine 80 lira, 2 bin 500 lira maaşı olan emekli de 100 yerine 200 lira ek ödeme alabilecek.

Emekli maaşlarına en az 274 TL zam! İşte en düşük SSK ve Bağ-Kur emekli zammı...

Tüm emeklilerin gözü Ocak zammında. 2018'in ikinci 6 aylık döneminde gerçekleşecek enflasyon, zam oranında belirleyici olacak.

Bu oran, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını gösterirken, memur emeklilerinin de alacağı enflasyon farkını ortaya koyacak.

Toplu sözleşmede, memur emeklilerinin Ocak zammı yüzde 4 olarak belirlenmiş, ayrıca 2018'in ikinci yarısında enflasyonun yüzde 3.5'i aşması halinde fark verileceği karara bağlanmıştı.Temmuz- Ekim enflasyonu yüzde 12.26 çıktı, memur emeklilerine yüzde 8.76 fark oluştu. Halen en düşük memur emeklisi aylığı 2 bin 149 lira 87 kuruş.

Bu maaş 4 ayda oluşan yüzde 12.76'lık artışa göre 2 bin 424 lira 19 kuruş oluyor. Yani en düşük maaşta 274 lira 32 kuruş artış görünüyor.