Sosyal Güvenlik Kartı

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
Sosyal Güvenlik Kartı, Amerika'ya gittiğinizde size en yakın Sosyal Güvenlik Ofisine başvurarak Sosyal Güvenlik Kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kartınız en geç 4 hafta içinde adresinize gelecektir. Sponsor Kuruluş her yıl düzenlediği Work and Travel Oryantasyonu ile tüm öğrencilerimize bu resmi işlemlerin nasıl yapılacağını anlatmaktadır.
Amerika'ya gittiginizde ilk isiniz Sosyal Güvenlik Numarası'na basvurmak olsun. En yakin Sosyal Güvenlik Ofisi'nde bu işlemi yapabilirsiniz. Form tarzinda bi belge dolduruyorsunuz. pasaportunuzuda yanınızda götürmeyi unutmayın. Daha sonra size verilen sıra numarasıyla (banka gişeleri gibi yerler var) giriyorsunuz iceriye, iileminiz yapılıyor. Sosyal Güvenlik Kartı'ınızı 2-3 hafta geçtikten sonra çıkıyor, bu süre zarfında alabilirsiniz.