SGK Müdürü 'Altın Yerine, Sigorta Günü Yapın'

Monday, June 1, 2020
SGK'nın kadın müdüründen kadınlara: Altın yerine, sigorta günü yapın. Sakarya Sosyal Güvenlik Müdürü Nurten Canbasoğlu, köyleri gezerek kadınlara altın günü yerine sigorta başlangıç günü yapmaları konusunda teklifte bulundu.
Köylerde tarıma yönelik sigorta konusunda bilgilendirme yapan Türkiye'nin tek kadın Sosyal Güvenlik İl Müdürü Nurten Canbasoğlu Ferizli ve Gölkent te kadınların Altın günü yerine sigortalılık başlangıç günü yapmalarını önerdi. Canbasoğlu "Altın yerine sigorta başlangıç günleri yapabilirsiniz . Küçük meblağlarla aranızda toplanan paralarla her ay bir genç kızımızın , gelininizin sigortasını başlatabilirsiniz. Kız çocuklarına vereceğiniz en güzel çeyiz sigorta başlangıcıdır." dedi.

EMEKLİLİK MÜJDESİ KAHVEHANEDE VERDİ

Gölkent' te Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri ile toplantı yapan Canbasoğlu merkezdeki köy kahvesine de girerek SGK ile sorunları dinledi ve yapılan incelemede bazı vatandaşların emekliği geldiği halde haberdar olmadıkları belirlendi. Aldıkları Haber karşısında sevinen yeni emekliler " Bu güne kadar köyümüze secim zamanlarında gelen siyasiler dışında devlet kurumları uğramazdı. SGK müdürünün buralara kadar gelerek bizleri bilgilendirdi. Kısa zamanda kuruma giderek emeklilik dilekçesi vereceğiz" dedi.

CİHANYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım