SGK'da Elektronik Atama Dönemi Başladı

Turkiye-Rehberi.Net Pinterest Turkiye-Rehberi.Net WhatsApp Turkiye-Rehberi.Net Facebook Turkiye-Rehberi.Net Twitter Turkiye-Rehberi.Net LinkedIn Turkiye-Rehberi.Net Çıktı Al Turkiye-Rehberi.Net Gmail Turkiye-Rehberi.Net Email Gönder
SOSYAL GÜVENLİK KURUMU BAŞKANI YADİGAR GÖKALP İLHAN : "SGK, KURUM ÇALIŞANININ KARİYER HEDEFLERİNE ÖNEM VERİYOR "

Sosyal Güvenlik Kurumunda, Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı, Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı ve Memur kadroları için elektronik ortamda tercihleri alınan adayların yerleştirme işlemleri gerçekleştirildi. İnsan Kaynakları Daire Başkanlığı tarafından bilgisayar üzerinden elektronik ortamda düzenlenen atama Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan'ın tuşlara dokunmasıyla gerçekleştirildi.

Yerleştirme işlemlerinden önce konuşma yapan Başkan Gökalp İlhan,

"Çalışanlarımızın hak ettikleri yere gelmeleri için elimizden gelen gayreti gösterdiğimize inanıyorum. Bugün de bunun önemli bir neticesini görmek için burada toplanmış bulunuyoruz" dedi.

Alınan tercihler doğrultusunda başarı sırasına göre elektronik ortamda

gerçekleştirilen atama işlemlerinde Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı kadrosu için 167, Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı kadrosu için 61, Memur kadrosu için ise 302 kişinin tercihlerine göre yerleştirildiğini açıklayan Gökalp İlhan, atamaların herkese ve Kuruma hayırlı olmasını diledi.

Gökalp İlhan: SGK, Kurum Çalışanının Kariyer Hedeflerine Önem Veriyor Sosyal Güvenlik Kurumunun en kapsamlı sınavlardan bir tanesini gerçekleştirdiğine vurgu yapan Gökalp İlhan, "Kariyer hedefleri ile kurum ihtiyaçları doğrultusunda kadro imkanı çerçevesinde açık bulunan toplam 1835 kadro açıldı. Bu yönüyle Kurum çalışanının kariyer hedeflerine verilen önem de ortaya çıkıyor" dedi. Gökalp İlhan ayrıca, bu süreçte Kuruma destek olan sendika başkan ve üyelerine de teşekkür etti.

Gökalp İlhan, Sosyal Güvenlik Kurumunun yeniden yapılandırılması sürecinde, bugün 27 bin personel, 81 il müdürlüğü ve 488 merkez müdürlüğü ile yurt çapında etkin bir şekilde hizmete devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Başkan Gökalp İlhan'ın başlattığı memur atamalarının sonrasında, Yönetim Kurulu Üyelerinden Kazım Ergün Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı, Salih Kılıç ise Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik Merkezi Müdür Yardımcılığı kadrolarına yerleştirme işlemini başlattı.

Sendika Başkanı Fahrettin Yokuş da yerleştirme işlemlerinden sonra yaptığı konuşmada, "Sosyal Güvenlik Kurumu Türkiye'nin en önemli kurumlarının başında geliyor. Kutsal bir hizmet veren SGK'nın tarafsız ve hakkaniyetli olması çalışanına verdiği değeri gösteriyor" şeklinde konuştu.

SGK Yönetim Kurulu Üyesi Halit Ortaköy ise Kurum ve Yönetim Kurulu adına Fahrettin Yokuş'a yaklaşımından, takdir eden sözlerinden ve katkılarından dolayı memnuniyet duyduğunu söyleyerek teşekkürlerini iletti.

Gerçekleştirilen atama çalışmalarına Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Yadigar Gökalp İlhan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcıları Mustafa Kuruca ve Cevdet Ceylan, Yönetim Kurulu Üyeleri Kazım Ergün, Halit Ortaköy, Salih Kılıç, Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürü Gökay Akcan, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Sendika temsilcileri ve atanan Kurum personeli katıldı.