SEO Nedir, Arama Motoru Optimizasyonu Nasıl Yapılmalı

Thursday, March 4, 2021
Websitenizin SEO Arama Motoru Optimizasyonu için yapmanız gereken doğrular ve yapmamanız gereken yanlışlar, en güncel bilgilerle SEO teknikleri.

<html>
<head>
<title>Ankara - Vikipedi</title>
<meta name="description" content="Ankara, Türkiye'nin bir ili, başkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2014 itibarıyla 5.150.072 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye'nin merkezine yakın bir konumda">
</head>
<body>
</body>
</html>


Sayfa içeriği konusunda arama motorlarına bilgi veren en önemli kısım dokümanın title kısmıdır. Title bilgisininin 70 karakteri geçmemesi önerilir, 70’den fazla karakteri arama motorları arama sonuçlarında kullanıcıya göstermeyecektir.

Sayfa içeriğini özetleyen bölüm dokümanın açıklama kısmıdır. Meta Description bilgisininin 160 karakteri geçmemesi önerilir, 160’dan fazla karakteri arama motorları arama sonuçlarında kullanıcıya göstermeyecektir.

Sayfanın başlık etiketleri içeriğinin arama sonuçlarında görünmesi

seo google arama sonucu

Çağrıcı

SEO İletişim İçin »
SEO Uzmanı Çağrıcı'nın SEO Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili yazılarını ve Youtube sayfalarından takip edebilirsiniz.
DMCA - SEO


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım