Seçmen Sorgulama

Thursday, April 9, 2020
Seçmen Sorgulama ve Nerede Oy Kullanacağınızı sorgulamak için Seçmen Sorgulama ekranında TC Kimlik No girerek yurtiçi seçmen kütüğü kaydınızı öğrenebilirsiniz. Seçmen Sorgulama işlemi için linki takip edebilir ya da bu sayfada aşağıda açılan YSK'nın Seçmen Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.
Seçmen Sorgulama işleminizi de henüz E-Devlet üzerinden yapamıyorsunuz. Yaklaşan genel seçimlerinde oyunuzu nerede kullanabileceğiniz, seçmen bilgileri ile Yurt İçi Seçmen Kütüğü kaydınızı Yüksek Seçim Kurulu Sayfasından yapabiliyorsunuz. Aşağıda ekranda TC Kimlik No girdikten sonra sistemin otomatik ürettiği doğrulama bilgisini de girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Gelen sorgulama sonucu sayfasında TC Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve Adres bilgilerini bulacaksınız.

Not: Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri askıdan indirilmiş olup, 31/03/2011 saat 17:00'dan sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. (Güncelleştirme Genelgesi Örnek:140/I madde 7)

Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Seçmen Sorgulama


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım