Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama

Friday, April 3, 2020
Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama ekranında hangi sandıkta nerede oy kullanacağınızı TC Kimlik No girerek Seçmen Sorgulama ve seçmen kütüğü kaydınızı öğrenebilirsiniz. Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama yapabilmek için linki takip edin ya da bu sayfada doğrudan Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama ekranını kullanabilirsiniz.
Kamu kurumlarının e-devlet'e entegresyonu kapsamının genişlemesine karşın Yüksek Seçim Kurulu için bu entegrasyon henüz tamamlanmadı. Yaklaşan genel seçimlerde oyunuzu nerede kullanabileceğinizi, seçmen sandık bilgisini, adres bilgisini Yurt İçi Seçmen Kütüğü kaydınızı Yüksek Seçim Kurulu Sayfasından yapabiliyorsunuz. Aşağıda ekranda TC Kimlik No girdikten sonra sistemin otomatik ürettiği doğrulama bilgisini de girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Gelen sorgulama sonucu sayfasında TC Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve Adres bilgilerini bulacaksınız.

Not: Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri askıdan indirilmiş olup, 31/03/2011 saat 17:00'dan sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. (Güncelleştirme Genelgesi Örnek:140/I madde 7)

Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Seçmen Sandık Bilgisi Sorgulama


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım