Seçmen Bilgi Sorgulama

Friday, April 3, 2020
Seçmen Bilgi Sorgulama bilgisini yüksek seçim kurulu sayfasında TC Kimlik No ve Resim Doğrulama bilgisini girerek yurtiçi seçmen kütüğü kaydınızı öğrenebilirsiniz. Seçmen Bilgi Sorgulama linkine tıklayabilir ya da bu sayfadan doğrudan sorgulama yapabilirsiniz.
Kamu kurumlarının e-devlet'e entegrasyonu kapsamının genişlemesine karşın Yüksek Seçim Kurulu için bu entegrasyon henüz tamamlanamadı. Yaklaşan 2011 genel seçimleri öncesi oyunuzu nerede kullanabileceğinizi, Seçmen Bilgi Sorgulama, sandık sorgulama, seçmen kütük bilgileri, seçmen sandık bilgisini, adres bilgisini Yurt İçi Seçmen Kütüğü kaydınızı Yüksek Seçim Kurulu Sayfasından yapabiliyorsunuz. Aşağıda ekranda TC Kimlik No girdikten sonra sistemin otomatik ürettiği doğrulama bilgisini de girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Gelen sorgulama sonucu sayfasında TC Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve Adres bilgilerini bulacaksınız.

Not: Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri askıdan indirilmiş olup, 31/03/2011 saat 17:00'dan sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. (Güncelleştirme Genelgesi Örnek:140/I madde 7)

Seçmen Bilgisi Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Seçmen Bilgi Sorgulama


Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım