Sandık Sorgulama

Friday, April 3, 2020
Sandık Sorgulama ekranında nerede oy kullanacağınızı ve seçmen sandık sorgulama bilgisini öğrenmek için TC Kimlik No girerek yurtiçi seçmen kütüğü kaydınızı öğrenebilirsiniz. Sandık Sorgulama linkine tıklayabilir ya da bu sayfadan doğrudan YSK'nın Sandık Sorgulama ekranında işleminizi yapabilirsiniz.
Kamu kurumlarının e-devlet'e entegrasyonu kapsamının genişlemesine karşın Yüksek Seçim Kurulu için bu entegrasyon henüz tamamlanmadı. Yaklaşan 2011 genel seçimleri öncesi oyunuzu nerede kullanabileceğinizi, sandık sorgulama, seçmen sandık bilgisini, adres bilgisini Yurt İçi Seçmen Kütüğü kaydınızı Yüksek Seçim Kurulu Sayfasından yapabiliyorsunuz. Aşağıda ekranda TC Kimlik No girdikten sonra sistemin otomatik ürettiği doğrulama bilgisini de girdikten sonra Sorgula butonuna tıklayınız. Gelen sorgulama sonucu sayfasında TC Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve Adres bilgilerini bulacaksınız.

Not: Muhtarlık Bölgesi Askı Listeleri askıdan indirilmiş olup, 31/03/2011 saat 17:00'dan sonra yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. (Güncelleştirme Genelgesi Örnek:140/I madde 7)

Sandık Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Sandık SorgulamaYorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

Yorum ve sorularınızı buradan paylaşabilirsiniz :

"Turkiye-Rehberi.Net"'i Sosyal Medya'da Takip Et;

WhatsApp Paylaşım Facebook Paylaşım Twitter Paylaşım Google+ Paylaşım Youtube Paylaşım LinkedIn Paylaşım Vimeo Paylaşım Pinterest Paylaşım Dailymotion Paylaşım